Како сте го добиле името?

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Мојот кум и татко ми заедно служеле на аеродромот во Пула 78-79 година. Кога сум се родил започнале србите и хрватите да се дерчат. Крстен сум по хрватскиот фудбалер Звонимир Бобан кој удрил полицаец кој тепал фан на Динамо Загреб (БББ).
Накратко:


Звонимир те крстиле!? :eek:
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Мајка ми го сакала ова име...а сега си го сакам и јас. :)
 

theowndemon

Полноправен Член
Прво сакале да ме крстат Марија ама зашо сум имала баба по то име, другата ќе бидал љубоморна (fuck this shit, I liked to be named Maria) и моите се одлучиле за Емилија кое било воедно омилено име на татко ми.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Сама сум се крстила :rofl
Шала на страна , родена сум на 19 - ти декември ( св. Никока празник ). Имено , докторот кој ја породувал мајка ми се викал Никола , бабицата на смена - Николина , кумовите слават св.Никола , кумашинот се вика Никола .. И така сум го добила името Николина :D . Мајка ми ме зеза некогаш , ми вели ми беше шубе да те крстам поинаку (wasntme)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Јас не сум крстена по никого, освен што случајно името ми се поклапа со некоја прабаба. Ништо иновативно, ништо необично, типично, често име за дете родено во 90ти.
Во игра биле и Бојана и Миона. Не знам како му дошло на кумов второво, буквално немам ни слушнато за личност со тоа име. Онака, океј е, ама многу ме потсеќа на миом автоматски и малце ме фаќа језа. :zelen
 
  • Haha
Реакции: escape and Saladin