1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како мали...

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Selma, 11 март 2012.

 1. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Хороскопскиот знак близнаци е типичен за мене, па така одликата на знакот дека сакаат да бидат се во еден ист момент , е и моја одлика.Малечко , слабичко со буцкасти обравчиња, косичето шишано нокшир фризура лол и плавкасто, на прв поглед мирно и уплашено а веќе на вториот џамбаз прав:):) Како мала првин сум сакала да бидам балерина, па на многу слики од таа воздраст 2-4 год (напредно дете сум била:) ) сум со рацете поставена како белерините. После ми се увртило во глава дека сум машко, па често сум прашувала по дома каде ми е мене тоа што го има брат ми хахаха , после оваа фаза решив дека сум пејачка и глумица. На скоро секое видео пеем со далинско во рака како микрофон хахахах како и да е слатко изгледа. Имав и фаза на која се сеќавам многу добро, се преправав дека сум дедо ми...не знам зошто ама ќе ги облечев неговите панталони, елек, кошула, наочарите на нос и новина отворена пред мене што едвај ја држам со малите рачиња и ќе зборував како да сум тој.... Циркус во домашни услови ме викаше мајка ми ( не дека сум сега поинаква хаха) Си го обожавам детството... најмерак ми е кога мојте дома ми зборуваат за тие денови... сакам да се потсетувам на таа детска невиност и никогаш да не ја заборавам.
   
 3. Schweppes

  Schweppes Нов член

  Зачленет на:
  8 август 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  како мал сум бил многу лош , сум кршел лустери, стакла
  не се сеќавам на многу случки, но се сеќавам кога сум бркнал со бакарна жица во три-фазен :D штек но за среќа сум фатил за гумата на жицата и сум преживел , па потоа цидот бил црн и сум изедол многу добар ќотек :D
   
 4. iskra

  iskra Староседелец

  Зачленет на:
  21 октомври 2011
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  300
  Без тепање молам :)
   
 5. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Како мала бев многу мирно дете, а и сега сум мирен човек . Имав многу малку играчки и не сакав повеќе ама затоа сакав многу сказни и омилена ми беше Мачорот во чизми. Мојата прва кукла се викаше Невена и ми ја донесе тетка ми од Грција. Идев на село кај дедо ми, и таму ги поминував летните и зимните распусти со уште 30 други деца. На зима се санкавме од утро до мрак, и се санкавме на вреќи полни со слама, ( за оние шо раснеле со трансформерс тоа беше у минатото коа немавме компјутери и разноразни играчки и импровизиравме и ни беше најубаво) . Шетавме по ридиштата собиравме бобинки, трнинки, шишарки, печурки , баравме глина , и праевме торти и фигури и така натаму. Најубаво ми беше патувањето со воз од Скопје до Велес, зошто сум пола Скопјанче пола Велешко моме , па така таа релација ми беше најубава .И така едвај чекав да дојде распуст, да дојдат во Скопје ,и да ме земат накај Велес оти најубаво се чувствував овде.Одев и на Матка кај мојата баба, и таму еден мал- милион приказни и дружба со братучедите. Многу го сакав и сеуште го сакам мирисот на моето Скопје во раните утрински часови а од мојот Велес најмногу го сакав едно продавниче на Жито Вардар и неговите вкусни мали сендвичи. Продавничето лоцирано кај Судот во Велес веќе не постои ама јас се сеќавам како да беше вчера. Некако потсвесно знаев дека тоа е мојата релација и еве ден денес истите патишта со малку поинакви погледи, таа сум и тука сум. .....
   
  На violetmoon, parvati и Saladin им се допаѓа ова.
 6. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  инаетчија,мноогу мирен ,срамежлив ... :sram:*
   
 7. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Опасна,немирна,непослушна,тврдоглава,инаетчија.... :x
   
 8. Largo

  Largo Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  96
  Темпраментен,не влегував многу во конфликти со други...и се што ќе видев...(играчки претежно) им се влечев на моите да ми го купат :sreken
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Неможам да најдам соодвена тема,а не ни знам дали има,а некако изгубив желба за отварање нови,па ајде овде ке пробам да ве прашам,се надевам нема да сум офф топик.
  Се секавате ли?
  Јас кога бев мала овие постоеа.

  Богами,нема да знаат.:)
  [​IMG]

  Неизбежна технологија во сите дуќанчиња.
  [​IMG]

  Не успеав да ги имам,ама ги гледав децата на комшиите кога си играа со нив.:place
  [​IMG]

  Баба ми доста ја користеше.(worried)
  [​IMG]

  Слика,гоблен која доста често се срекаваше низ домовите.
  [​IMG]

  Една од побитните играчки на машките.
  [​IMG]
   
  На violetmoon, Bibi@, Arkantos и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Беше една и единствена :)
  [​IMG]

  Никогаш не им се качив баш како што треба :giggle
  [​IMG]

  Добив и јас една ваква ама не са границе :sram :D:facepalm2
  [​IMG]

  Уште го имам:biggrin
  [​IMG]

  Тек одпосле излезе Билјана :)
  [​IMG]

  Лепак за све :)
  [​IMG]

  За црн тазе мелен пипер
  [​IMG]

  Само еден е Балтазар (nod)
  [​IMG]
   
  На Lena, violetmoon и МиГ 21 им се допаѓа ова.

Сподели: