Како мали...

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Многу ситно девојче, со виткани коси, темни очи..на 5 години сум прозборила.
И друго не знам :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

littleblackdress

Полноправен Член
22 февруари 2012
96
74
18
многу сум плачела, многу сум зборувала, прво за кармин се имам фатено кога сум проодила, со сестра ми се тепавме многу.. кога се преселивме овде, на 5 години не сум се здружила брзо со овие тука деца.. сум читала уште дома, не сум имала многу играчки, ама сум учела да пишувам.. мирна ме знаат и срамежлива.. за разлика од сега :D
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
ко мала ѕверче невидено сум била...темперамент голем...во градинка учителката ми удрила шамар за да и вратам, утре дента сите креветчиња ги нашла доле,па ги викнала моите сакала да ме избрка од градинка...моите нормално не прифатиле и рекле дека е она педагог и треба да се справи со таквите деца ко мене и да најде некој начин да ме смири,нашла начин одличен...ме праќаше во јасли да ги хранам и гушкам бебињата....најсреќна бев тогаш...:D а после тоа и станав омилена на учителката...кога си одев од градинката кога тргнав во школо си плачевме со учителката од жал......
инаку сум се качувала по дрва ,по огради,сум кинела алишта...па затоа моите се откажале од купување и почнале да ми ги крпат алиштата хахахах уште од тогаш крпен живот...хахахахах ...
сум обожавала да ги имитирам пејачките посебно Благица Павловска хахахах, сум ги пцуела у фаца комшиите,сум собирала пикавци од улица и сум ги ставала во уста се додека татко ми еден ден не ми даде добар ќутек хахахха,сум играла многу со барбики и кукли ,со ливчиња(детска пошта) и со салфетки,собирав Касандра ливчиња ,играв џамлии со машките,обожававив жмурка и Вис (игра во две групи со бркање ),сакате ли војска ,Цигари,Мати мати колико је сати,па збриам фото,продавачка на цвекиња ,докторка,мајки,фризерка и др.....
бев големо гушкало и бацувало.... многу бев дружељубива и никогаш не сум била себична за ништо....
обожавава еден период да и ги крадам кармините на мајка ми ,да и ги кршам штиклите....ѕидовите беа испошарани со фломастери,многу чаши и украси беа скршени хахахаххахах
кога бев мирна и глас не ми се слушаше моите знаеа дека спремам некоја беља.....
татко ми на спиење го шминкав....има излезено со лак на малите нокти на рацете,со шнола во коса и штипки за алишта на ногавиците......многу убаво и интресно детство сум имала .....хиперативно дете полно со емоции ,идеи ,креативност....
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Оооо, како мала уште шо глупост неам напраено..
Сум ги горела мравките со лупа, цртала сум голи женски на тетратка, со една моја братучетка како помали у нејното село, соблечеме се голи вечерта и само бањарка на нас и трчаме по дворо како ненормални и тогај она излезе надвор до продавницата да трче и падна и бањарката :rofl Иаме баш тогај земено и коњска кола, само без коњ и бутаме ја нанадоле и качеме се и воземе се и тогај ја обрнавме у сеното :rofl Со неа и земеме неколку јајца и тука по нашто маало по куќите со јајца маавме :rofl
Исто со брат ми сме запалувале еден рид тука кај нас, со децата од маалото сме се гониле низ цел град, па загубеме се некаде :giggle
Абе свашта, не дека сега сум нешто поарна :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar, Hexasto and JaMi

Maks

Староседелец
Како мал сум бил ѕвер... лош,итар и палав.:frantic
Детството нормално ми помина со многу игри и дружење. :)
Интересно беше секогаш кога игравме со топката надвор на улица кога ке ни излезеше некој од комшиите за да не тропаме само јас се карав со нив другите деца само се смееја на тоа.:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Релативно мирно детенце со мали испади по некад, превише сум зборела за годините шо сум ги имала.
 

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Уф.. коа ќе сопмнам "како мала" одма ми доаѓа една слика пред очи, шо само јас и моите ја знаат.. Буренце сум била, боље да ме прескокнеш него да ме заобиколиш :rofl никогаш не сум одбивала јадење, не сум плачела, и кога ќе се сум се разбудела глас не сум пуштала :D
На некоја посебна случка баш и не ми текнува у моментов, знам само дека си праевме куќички со братучедите надвор,да не речам засолниште и таму си седевме по цееели божји денови, си игравме семејство, праевме торти од кал, жмурки(криенки), народна, делфин, грабни го стапчето, ластик .. Шубоо ни беше бе :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
27
Охрид
мирно дете сум бил, сум бил ко буре, ко црнец сум бил, а сеа сум плав :D не сум сакал да пијам млеко туку само кисела вода и секогаш сум трчал по зелени шишиња ко ќе сум видел некое :D иначе сум проодел на 9 месеци а првиот збор не знам кој ми бил :p иначе се имам смеено за една случка па и уште се сеам ко ќе се сетам... ко сум имал 3 или 4 годнини сум лапнал некое парче од мандарина и сум почнал да кашлам па татко ми ме фатил за нозе и ме протресол за да можам да го плуќнам парчето дека ми заглавило в грло :rofl а потоа кон 6 години ко имав секој ден дома си идав со нова модринка или од негде крв ми течело дека многу паѓав ко ќе игравме нешто :rofl