1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како мали...

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Selma, 11 март 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ја видов сликата на ShakaZulu од мал во едена тема и ми текна да отворим ваква тема.
  Пишувајте за вашето детство, случки, слики...
   
  На ShakaZulu му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Интересна тема... Како мало дете сум била многу лошо дете :biggrin фиоките од мене немаат рачки, сум вадела вилушки, лажици, сум ги расфрлала на секаде, на мама сум и бегала по улица, сум и викала фати ме, неможе да ме фаташ :rofl штикли мама нема од мене, сите лом направени, кармините исто, лом, многу сум сакала да се шминкам... фустаните сите испокинати, и невестинскиот исто :biggrin секој ден бев со гребнатинки се сеќавам, надвор на патот со другарка ми се сеќавам кога ќе ги распостелевме барбиките, играње, не се замаравме, на луѓето ги мававме со земја, ги прскавме со вода ццццц колку само сме биле ненормални :giggle
   
  На street_chic, Bum-Bum, Sugar и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  како мал....шо сум праел
  хехе....па праев многу работи...дома ме знае мирен али не беше баш така
  уште во 2-ро одд
  па исто одиш по ѕенѕери ( кајсии ) или кради-јади па семките ги собираме и игравме семки со полумади
  до варад со точакот ке одиш по некоја добра полумада....па некој ти ја побарал му ја продаваш 300 семки или шо ти знам....:rofl
  после граница по цел град сме се бркале...па мижанка ( или жмурка некој викаат )......па златна џамија....па ке ни текне у згради ке звониме на ѕвончињата и бегање од последи до први :rofl
  шо не сме праеле како помали :rofl
   
  На Bum-Bum, Maks и JaMi им се допаѓа ова.
 4. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Како мал сум бил многу воспитано и питомо дете..и до ден денес мајка ми ми вика абе мало беше попаметно сеа олош си :rofl
   
  На TIGERWOMAN31SK, i_wanna_fly, Gemini и уште 7 други им се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  ех ко бев мал.....


  [​IMG]
  со кумот :)

  епа вака. Ко бебе не сум плачел, сум си бил мирен. Никој не се жалел од мене. На 3-4 години почнав да чкрткам букви....нешо латиници ко шо ми кажуваат, па ме пуштиле порано забавиште ... Се сеќавам дека сум бил пироман.....палев дома пердиња (по скопски завеси), па знам дека татко ми рацете ми ги пикаше во оган, со цел да ме одврати од тоа палењето :) Значи белјаџија дете....
   
  На TIGERWOMAN31SK, i_wanna_fly, WomanInRed и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Јас си бев мирно дете, на моменти сум правила глупости.
  Омилени песни ми биле од Горан Брегович. А највеќе сум играла на Месечина и Рингераја.
  Имаме дрвени степеници(скали) и по нив се лизгав, си правев торти од кал, седев на село со братучетка ми, кришум ги крадевме цвеќињат на баба.
  Случка што нема да ја заборавам е кога со братучетка ми ја фрлавеме мачката од балкон за да видиме дали ќе падне на нозе(така слушнавме) и падна на нозе. Луди сме биле. :D
  Многу сум сакала да кубам за коса.
   
  На i_wanna_fly, Sugar, WomanInRed и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  И јас сум била речиси мирна не сум правела галама никаква ... но само што јадењето било проблем .. татко ми со колата вртел низ град за да јадам в кола .. или па на лустеро беселе играчки за да се мрдат и јас да гледам и да јадам ... прв збор што сум го кажала бил ТИТО хахаха тито бе ....и ко ке сум го видела на слика сум се смеела многу ...како што ми кажват кога сум имала 2-3 години сум ја заклучила мајка ми надвор и не сум и отвара што морала да се качва преку тараса на втор спрат ... хахаха иначе и јас си играв со комшиите .. а посебно со машки и омилена случка ми беше кога го терав брат ми да јади трева хахаха
   
  На i_wanna_fly, Sugar, ScoobyDoo и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  миран сам бија, на 3 године сам прозборија лол ( заток ск турбо надохнадују) а на 9 месеца сам проодија( затој ск легам по цел дн)
   
  На TIGERWOMAN31SK, i_wanna_fly, Nightmare_f и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Сум била мирна, гушкалче и бацвалче. Ама и лутачка. А богами и плачка. На сите слики сум расплакана.
  Горе-долу иста ко сега (happy)
   
  На 84 sk_Y ^_-, Black Mamba, JaMi и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Ексцентрик. Тропач на клавир, тарашкач по разноразни места низ станот, полиглот (зборев некој чуден мајмунски јазик шо ни роѓена мајка не ми го сфаќаше), театралност со доза на фејкерство.

  Не дека до сеа се сменив
   
  На i_wanna_fly, Morticia., JaMi и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: