Како мали...

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Јосип краш бе Мели:patos Звучи као оноа - не беше во оваа бивша Југославија туку во онаа пред војната.:patos
Ко мал, ептен практикував пењање по дрва и јадење јабучици оние малине јаболка size shell nut. Истотака доста се практикуваше војна со водени пиштоли и пушки (топови) па кој стигне до чешмичката (карши Црвен Крст) среќен ко да открил грчка ватра у среден век.
 
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno

Mistery :)

Истакнат Член
23 февруари 2013
145
187
143
а јас се сеќавам кога бев мала секогаш кога ке одевме некаде со мама и тато јас бев во средина и тие ке ме држат а ајс на секој 3-4 чекори потскокнував кога ке се сетам сега многу ми е смешно :giggle
 
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno and Matumba

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Растоваруесмо гајбе леб у Жито мел или такозвана Турска пекара(куманофци знаеф)
за узврат добивасмо вруќи крекери ммммм приедесфа ми се
Како мал наише сам сакаја да играм Џамију и Жмурку на топку
И у двете игре сам бија најјак у малу : )
 
  • Like
Реакции: Шмекси

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Како мал ич не сум сакал да спијам,па моите плаќале такси да ме повозат за да се успијам :p
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Мирисот на пире со виршли и за десерт жежок чоколаден пудинг.Највеќе од се сум го сакал целодневниот престој во градинка.Ден денес кога ќе поминам низ градинката кога ќе го почувствувам тој мирис, душата ми плаче, мислам дека ми се навлажнуваат очите.
Го сакам тој период назад.Период кога најбитно од се’ ти е да научиш да го држиш курето кога мочаш да не ја мочаш шољата.