1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како мали...

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Selma, 11 март 2012.

 1. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  Многу ги сакав Bazooka гумите за џвакање и внатре имаше и мало стрипче Bazooka Joe :)
   
  На violetmoon и Aristokrat им се допаѓа ова.
 2. Matumba

  Matumba Нов член

  Зачленет на:
  24 февруари 2013
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  11
  јас бев многу клапес сите ме шамареа, ама за тоа денес сум кик боксер :D
   
  На Mistery :) му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Јосип краш бе Мели:patos Звучи као оноа - не беше во оваа бивша Југославија туку во онаа пред војната.:patos
  Ко мал, ептен практикував пењање по дрва и јадење јабучици оние малине јаболка size shell nut. Истотака доста се практикуваше војна со водени пиштоли и пушки (топови) па кој стигне до чешмичката (карши Црвен Крст) среќен ко да открил грчка ватра у среден век.
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mistery :)

  Mistery :) Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  187
  а јас се сеќавам кога бев мала секогаш кога ке одевме некаде со мама и тато јас бев во средина и тие ке ме држат а ајс на секој 3-4 чекори потскокнував кога ке се сетам сега многу ми е смешно :giggle
   
  На Mnogo Bitno и Matumba им се допаѓа ова.
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Како мали,овие тогаш беа големи:)
  [​IMG]
   
  На Bibi@ и violetmoon им се допаѓа ова.
 6. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Растоваруесмо гајбе леб у Жито мел или такозвана Турска пекара(куманофци знаеф)
  за узврат добивасмо вруќи крекери ммммм приедесфа ми се
  Како мал наише сам сакаја да играм Џамију и Жмурку на топку
  И у двете игре сам бија најјак у малу : )
   
  На Шмекси му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Како мал ич не сум сакал да спијам,па моите плаќале такси да ме повозат за да се успијам :p
   
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  А на ова,се секавате? :)
  [​IMG]
   
  На Caci и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 9. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  уште ми стои едно дома .. само пушта вода ако го наполнам :D треба да го средам некој ден :sreken
   
 10. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Мирисот на пире со виршли и за десерт жежок чоколаден пудинг.Највеќе од се сум го сакал целодневниот престој во градинка.Ден денес кога ќе поминам низ градинката кога ќе го почувствувам тој мирис, душата ми плаче, мислам дека ми се навлажнуваат очите.
  Го сакам тој период назад.Период кога најбитно од се’ ти е да научиш да го држиш курето кога мочаш да не ја мочаш шољата.
   

Сподели: