Како мажите преболуваат разделба?

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Моја грешка, емоциите се и кај животните и кај човекот, додека чувствата се јавуваат само кај човекот. Прави разлика помеѓу чувства и емоции. ... како и да е, за поведението на лавицата главна улога играат вродените инстинкти.
Ја правам разликата помегу чувства и емоции,тука се дискутираше конкретно за емоции,конкретно во неколкуте поста нагоре.
Доволно сум офф топик,а и сите нагоре,затоа нема да образложувам околу лавицата,ке го направиме тоа во друга тема
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Со алкохол. Многу многу алкохол.
Многу многу музика, многу многу затворање во себе и многу многу плачење.
- така ја преболев првата љубов, после бев на едно место да се спасам од алкохолот, и од тогаш сум немал потреба да преболувам љубов :)
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Ич не ми е јасно дали стварно мажите патат по женските...:unsure
и дали стварно им треба време да преболат некоја или со новата замена забораваат се што се случило предходно..(think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Ич не ми е јасно дали стварно мажите патат по женските...:unsure
и дали стварно им треба време да преболат некоја или со новата замена забораваат се што се случило предходно..(think)
Teшка работа дека со замената ќе заборават на се претходно. Она што се случило не се заборава.
А за патење, да (бар за мене зборам).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Teшка работа дека со замената ќе заборават на се претходно. Она што се случило не се заборава.
А за патење, да (бар за мене зборам).
баш ме интересираат машките размислувања. (y)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ич не ми е јасно дали стварно мажите патат по женските...:unsure
и дали стварно им треба време да преболат некоја или со новата замена забораваат се што се случило предходно..(think)
Ако си сакал некого искрено секако дека ти треба време да го преболиш.
Е ако сум бил со некоја за меѓуножјето, сигурно ќе пијам од радост што завршило :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

The High Commander

Староседелец
2 мај 2012
206
131
1,043
123
И јас се прашувам како :)
Сум пробал, онака, клин со клин... сум пробал со алкохол.... помина и време, еве веќе една година....
И после све ова, пак мислам на неа.

Абе ја напраив една катастрофална грешка: се затрескав во јебачицата.
Си бевме двајцата на факс во тоа време. Таа си имаше дечко од две три години и онака и беше досадено, немаше више страст во врската. Ја не барав и не фаќав озбилно ништо, зошто супер ми беше сингл, можев да си бркам што сакам. И така почнавме, и све супер си беше. Ама видиш проблемот е што ако сте супер ко за веза без обавеза не значи дека сте супер ко за пар. Ама брате, љубовта е слепа. Се затрескав ја во неа и што е бетер и таа во мене. Раскина таа со стариот дечко и се фативме. И имаше тука еден период кога беше све совршено. Ама, ј***ш ли му матер, со тек на време излегуваат проблемите на површина.
Се каравме се миревме... и на крај се испокаравме и раскинавме. После година ипол одење.
Проблемот мој беше што ја не престанав да ја сакам со тоа што раскинавме. Таа, мме, си фати нов дечко, си нема гајле... Ја? Не прашуј.
И не ми вреди сега да плескам некоја без емоции, не ме задоволува више тоа. Не сум детиште, не ми е до авантури. Сакам да се заљубам пак, да можам да се заљубам пак.
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Мислам дека мажите ако вистински сакале потешко ја забораваат жената и многу потешко се носат со загубата на саканата личност...
 

Ouroboros

Полноправен Член
4 март 2013
37
10
8
35
Мислам дека мажите ако вистински сакале потешко ја забораваат жената и многу потешко се носат со загубата на саканата личност...

Да спомнам нешто во врска со ова, не е убаво да се дели меѓу полот, машко и женско, слични сме да кажеме. Додека секоја персона мислам дека различно ги прерцепира работите... Јас искрено кога сакам, сакам но кога сакам да заборавам заборавам... :)