Како да ослабите 5 kg за 1 недела

Миции

Староседелец
24 август 2016
9
0
601
26
На утро пиете по една чаша млака вода или пак милк шеик во кој место млеко ќе ставите јогурт и друго разновидно овошје.
На вечер пиете една чаша вода со :лимон,ѓумбир,нане и краставица.Течноста да отстои една вечер.
Навистина помага (y)(y)(y):):):D:D
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
5 kila za edna nedela?a otkako ce se ispie toa,posle sto treba da se jade?Dali toa moze da zameni dorucek?
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Нервирај се и да виш како може да се ослаби.. :D На 50 кг стигнав маме мамино... ама ја за месец
Ја само така можам да ослабам. Кога се нервирам а на никој ништо не кажувам..
Порано кога на моето момче сега бифшо му сметаше мојот стомак пиев зелен чај :banghead .. помага ама не мн. И не тук експериментирајте .. мој совет, дајте 1000 ден во месецот и одете нека ви дадат диета според крвна група за трајно да си имате резултати.. моја школска беше буре сеа веќе 3 год е манекенка..Си играте со здравјето, секој метаболизам не прифаќа такви шејкови, чаеви..
Како сакате-така :) виш ју лак
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
@malozauvek со нервози докторке можеш и со здравјето да ослабеш тс да настинеш во мозокот ,така да не им давај таква дијагноза на човеците Че те молим :D;)
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
@malozauvek со нервози докторке можеш и со здравјето да ослабеш тс да настинеш во мозокот ,така да не им давај таква дијагноза на човеците Че те молим :D;)

А бе ја само кажав ја како ослабев, не мора сите да го практикуваат тоа :D
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
На утро пиете по една чаша млака вода или пак милк шеик во кој место млеко ќе ставите јогурт и друго разновидно овошје.
На вечер пиете една чаша вода со :лимон,ѓумбир,нане и краставица.Течноста да отстои една вечер.
Навистина помага (y)(y)(y):):):D:D
Несакани дејства: Можни се колапси и несвестици измеѓу `оброците`. Ама све за лепота. (muscle)(muscle)
И Мици, милкшејкот во кој наместо млеко ставаш јогурт и овошје се вика овошен јогурт..онака информативно...
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Какви не диети сум пробала и повеќе не се самоизмачувам со гладувања... :)
Сакајте се луѓе самите себеси, такви какви што сте така што на тој начин ќе зрачите општо со харизма, кога ќе бидете весели, среќни, раздвижени, разиграни...
Можеби и тоа ќе ве слабее...
А, здравјето и тоа ќе ви се подобри, килажата, се разбира се додека не ја претерате и не смета неколку килца плус. :) А биле, а не биле... Све док сте свои, некои луѓе нема ни да приметат дека сте видно поправени.
Расположението стотче на час да си го сведете, другото се ќе си дојде на свое место. Не дозволувајте да ве бутка во очај ништо. (hug)

Само насловот го прочитав инаку, а коментариве и воопшто не... Знам што следува, нема шанси да ослабете 5 кг за една недела, а и да ослабете , тоа вие не слабеете, само ќе си го уништувате организмот и телото додуша. Ја исфрлате водата од телото инаку за една недела само тоа може да се случи, кој подоцна пак ќе си дојдат на вас, што тродупло ќе ве разочара. Ун диетата е ефикасна, за тие што сакаат навистина да ослабат. Со други брзи диети и не се обидувајте.

А, да.. Еве сега прочитав првиот пост од креирачот на темава, не. Не пијте ништо, бидејќи се влијае на организмот. Лимонот ствара киселини во желудникот, магдонозот чинам тој притисакот го намалуваше,ако не се лажам... Воглавном тоа ми е поентата на муабетот. Значи без претходно да се консултирате убаво, не пробувајте апсолутно ништо, макар тоа било од природата.
Јас сум пробала со „коприва“ да се лечам(некои здравствени проблеми имав)... Не сум знаела дека пример копривата крева крвен притисок, сега на 24 години, јас имам мал притисок, не сум без ич.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Скрши нога и заврши во болница, слабеење гарантирано. А ако почнат да се враќаат килата крши ја и другата нога.
Фати рак а? Хахаха, абе девојче :D нема играње со тоа.
Стариот мој покоен беше 96 кила, фати рак, кога го спремавме во мртовечницата беше 44 кила.