Како да ослабите 5 kg за 1 недела

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Фати рак а? Хахаха, абе девојче :D нема играње со тоа.
Стариот мој покоен беше 96 кила, фати рак, кога го спремавме во мртовечницата беше 44 кила.
Многу екстремно е тоа, нема потреба од толку нагло слабеење :)
Инаку жал ми е за татко ти, секоја болест посебно оние потешките ги исцрпуваат луѓето.
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Пијте само вода и јадете овошје и зеленчук (патлиџани, краставици, банани, лимони, ананас итн.) и за 1 недела би требало да ослабнете 5 кг или да сте многу блиску до целта. Можеби не е трајно губење на вишок килограми ова ама ако ви треба подобра фигура за некој настан ќе ја добиете. Ќе зрачите од сексапил и чиста и блескава кожа како резултат на прочистување на организмот од секојдневните отрови што ги јадеме.

Само не гладувајте пошто повеќе штета ќе си направите.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
се што е над 3кг губење килажа месечно е нездраво
најлошо е кога мислат со гладувањето дека го решиле проблемот а уствари...


Sent from my iPhone using Tapatalk
А уствари уште толку се здебелиле и крвта отишла јабана... :/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 123456789deset

Машкар Џианенгоро

Полноправен Член
16 октомври 2020
39
33
18
Никако! 5кг за недела дена никако не треба да ослабнете,за 50денови? Прифатливо. Не сте нормални бре кој шок е тоа за цел организам, шо може дури после години да покаже проблем. Тоа нутриционистите испоубија една планина народ, јас би да ги стрелат искрено. Имаш вишок килограми? Сакаш да ги немаш? Намали храната малку, зголеми физичката активност малку(пешачење, скали се исто така прекрасна "справа") и дај си време да видиш резултати...
 
  • Wow
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Ауч, аман. Body dysmorphia никогаш не била понагласена. :(
Обични, нормални, дури и прекрасни луѓе се споредуваат со фотошопирана раја и одат во екстреми.
Ко тинејџер се пореметив од диети, едвај дојдов во нормала после години мачење...

Памтам пред некое време баш наша „инфлуенсерка“, Антонија Гиговска како рекламираше некакви сокчиња и демек само тие сокчиња е доволно да ги пиеш неколку дена и правиш детокс и слабееш.
Многу здраво, нема што. Посебно за таргет групата, која ѝ е составена повеќе од малолетници отколку од полнолетни лица.
 

Sasho

Истакнат Член
12 ноември 2020
43
14
108
41
Druze mene nutricionist mi go spasi zivotot. A tebe malku da te strelame sto slabo se razbiras od nivnata profesija aa?
 

Машкар Џианенгоро

Полноправен Член
16 октомври 2020
39
33
18
Druze mene nutricionist mi go spasi zivotot. A tebe malku da te strelame sto slabo se razbiras od nivnata profesija aa?
Пукај бе братучет
Ти се погодил баш нутриционист, може требаше да ги ставам у наводници... Муабетот ми е дека работат по некојси дефолт а е комплексна работа, цела наука е. Опфаќа од крвна група на единката, до начинот на кој таа живее, дури и колку е висока...
И не пишувај латиница✌
 

Sasho

Истакнат Член
12 ноември 2020
43
14
108
41
Пукај бе братучет
Ти се погодил баш нутриционист, може требаше да ги ставам у наводници... Муабетот ми е дека работат по некојси дефолт а е комплексна работа, цела наука е. Опфаќа од крвна група на единката, до начинот на кој таа живее, дури и колку е висока...
И не пишувај латиница✌
Па ајде бе брачед. Секој со мака оди кај прав доктор не некои баба ради скришно по селата што работат. искажи се убаво а не сите на стрелање.
За латиницата се извинив, немав инсталирано.