1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како да ослабите 5 kg за 1 недела

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од Миции, 24 август 2016.

 1. Миции

  Миции Нов член

  Зачленет на:
  24 август 2016
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  На утро пиете по една чаша млака вода или пак милк шеик во кој место млеко ќе ставите јогурт и друго разновидно овошје.
  На вечер пиете една чаша вода со :лимон,ѓумбир,нане и краставица.Течноста да отстои една вечер.
  Навистина помага (y)(y)(y):):):biggrin:biggrin
   
 2. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  5 kila za edna nedela?a otkako ce se ispie toa,posle sto treba da se jade?Dali toa moze da zameni dorucek?
   
 3. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Нервирај се и да виш како може да се ослаби.. :D На 50 кг стигнав маме мамино... ама ја за месец
  Ја само така можам да ослабам. Кога се нервирам а на никој ништо не кажувам..
  Порано кога на моето момче сега бифшо му сметаше мојот стомак пиев зелен чај :banghead .. помага ама не мн. И не тук експериментирајте .. мој совет, дајте 1000 ден во месецот и одете нека ви дадат диета според крвна група за трајно да си имате резултати.. моја школска беше буре сеа веќе 3 год е манекенка..Си играте со здравјето, секој метаболизам не прифаќа такви шејкови, чаеви..
  Како сакате-така :) виш ју лак
   
  На Ѕид на плачот и Stojne им се допаѓа ова.
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Скрши нога и заврши во болница, слабеење гарантирано. А ако почнат да се враќаат килата крши ја и другата нога.
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  @malozauvek со нервози докторке можеш и со здравјето да ослабеш тс да настинеш во мозокот ,така да не им давај таква дијагноза на човеците Че те молим :D;)
   
 6. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  А бе ја само кажав ја како ослабев, не мора сите да го практикуваат тоа :D
   
 7. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Несакани дејства: Можни се колапси и несвестици измеѓу `оброците`. Ама све за лепота. (muscle)(muscle)
  И Мици, милкшејкот во кој наместо млеко ставаш јогурт и овошје се вика овошен јогурт..онака информативно...
   
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Ѓумбир ужас...едно од погрозните ствари на светот...
   
 9. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Какви не диети сум пробала и повеќе не се самоизмачувам со гладувања... :)
  Сакајте се луѓе самите себеси, такви какви што сте така што на тој начин ќе зрачите општо со харизма, кога ќе бидете весели, среќни, раздвижени, разиграни...
  Можеби и тоа ќе ве слабее...
  А, здравјето и тоа ќе ви се подобри, килажата, се разбира се додека не ја претерате и не смета неколку килца плус. :) А биле, а не биле... Све док сте свои, некои луѓе нема ни да приметат дека сте видно поправени.
  Расположението стотче на час да си го сведете, другото се ќе си дојде на свое место. Не дозволувајте да ве бутка во очај ништо. :gus

  Само насловот го прочитав инаку, а коментариве и воопшто не... Знам што следува, нема шанси да ослабете 5 кг за една недела, а и да ослабете , тоа вие не слабеете, само ќе си го уништувате организмот и телото додуша. Ја исфрлате водата од телото инаку за една недела само тоа може да се случи, кој подоцна пак ќе си дојдат на вас, што тродупло ќе ве разочара. Ун диетата е ефикасна, за тие што сакаат навистина да ослабат. Со други брзи диети и не се обидувајте.

  А, да.. Еве сега прочитав првиот пост од креирачот на темава, не. Не пијте ништо, бидејќи се влијае на организмот. Лимонот ствара киселини во желудникот, магдонозот чинам тој притисакот го намалуваше,ако не се лажам... Воглавном тоа ми е поентата на муабетот. Значи без претходно да се консултирате убаво, не пробувајте апсолутно ништо, макар тоа било од природата.
  Јас сум пробала со „коприва“ да се лечам(некои здравствени проблеми имав)... Не сум знаела дека пример копривата крева крвен притисок, сега на 24 години, јас имам мал притисок, не сум без ич.
   
  #9 Ѕид на плачот, 20 септември 2016
  Последна промена: 20 септември 2016
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Фати рак а? Хахаха, абе девојче :D нема играње со тоа.
  Стариот мој покоен беше 96 кила, фати рак, кога го спремавме во мртовечницата беше 44 кила.
   

Сподели: