Како би сакале да изгледа Вашата свадба? | Црнобело Форум

Како би сакале да изгледа Вашата свадба?

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
24
Куманово
Немора да е многу голема, немора некои скапи одела, скапи ресторани и сл. но другарите сите да се тука на едно место, да си пиеме, јадеме, Ферус да ни свири, играње на столица, лепота :giggle
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Прво у никој случај у ресторани како Гоце 2000, Ромео и Јулија, со позлатени чаршави и столици со прекривачи. Без чкарт шампањ и печено прасе со јабука у уста.
Да, сакам свадба без 100000 гости, само околу 100-150 нека бидат, без сељачки манири, по можност на отворено, али под сенка :)
Добредојдени се и јахта, брод, плажа и други летни придружни работи.
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Како и сите свадби само да нема народна музика :banghead
Наместо свирачи ќе викнам DJ-и.
Нека рокат електронска музика :D
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,770
7,293
1,153
Big Sur

Сега озбилно, неќам свадба, не знам ни дали воопшто ќе сакам да се мажам.
Ми потребало да ме шљапаат знани и незнани „роднини“ што само тогаш се сетиле дека се роднини.
Ми потребале ќебиња и микробранови. Ми потребало лицемерие и газолижење за утре сигурно да се најде некој што ќе најде маана на нешто или ќе се осети ко запоставен гост.
Ма нек се носат у материне.
Ручек или вечера со најблиските, без плескања у груда и мерење ташак кој ќе има најјача свадба у граду.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady* and The_Mayor

smeska

Истакнат Член
18 декември 2012
65
53
118
Со што е можно помалку адети и други чуда ... Присутни само најблиските и сакани личности ... Многу песна , ора и забава ...
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,217
753
Па нема некоја девојка што не си размислувала за својата свадба..
Јас сакам свадба некаде на отворено, претходно без традициите и адетите. Си се венчаваме јас и тој во црква и матично, сами, нема потреба таму од многу гости. Доволни се членовите само на најтесното семејство. Нема потреба и од доаѓање по невестата, па таму играње, кршење, па цело маало искочило по пластични влечки и отпарани елечиња, па гледаат.. Ехеее
Потоа си идеме со такси на местото, не ми требаат лимузини, кочии и пајтони..
Местото може да биде пример на базен, на ливада, во двор или ете некаде покрај плажа. Првенствено сакам да биде журка, со добра музика по мој вкус, пошто нели е мој ден..
Никако не ги сакам песните од типот черешна се од корен корнеше, па тука да паѓаме во депресија и да плачеме..
Сигурно ќе има некои ретро хитови за денсање, и баладички за танго.
За облека... Сакам едно ултра кратко бело фустанче : ))
Ова ми е желба, па тешко мене ако ми се погоди некој традиционален зет : ))