Како би сакале да изгледа Вашата свадба? | Црнобело Форум

Како би сакале да изгледа Вашата свадба?

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Никогаш не сум сонувала за свадба.
И не ни размислувам.
Ако веќе ја имам(што не верувам) ќе биде само си најблиските(ама баш најблиските)
и така опуштено на некоја рок свирка или нешто интересно и несекојдневно.
Свадба со триста луѓе е стрес жив и навистина ме ми е филм да дозволам да ме бакнуваат луѓе кои не ги знам.
Роднини од десетто колено,пријатели кои и не ги знам уствари и демек им е драго.
А во себе си мислат:
Глеј фустанот каков и(ефтин,скап,кич)
Глеј тортата(нашата беше повкусна)
no Way:))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis and cakar_ulav

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,311
1,941
1,133
Отсекогаш сум била против голема свадба...и отсекогаш сум имала аверзија кон нашиве традиции и адети...не можам да правам нешто ако не се пронаоѓам во него...едноставно тоа не сум јас, не се гледам како таква невеста...
Дефинитивно мала интимна со најблиските, опуштена и релаксирана атмосфера на отворено, без предходни напнувања околу организирањето и слично....
Едноставна венчаница, едноставен зет, вечера, торта...пријатна музика...тоа е тоа..
Сепак, најважна е љубовта и понатамошниот живот, свадбата е небитна пропратна работа....
 

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
26
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D


 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
ако сите викаат јас брат сакам свадаба лабава, ваква или онаква.. пак на крај сите ке завршите со 300 -400 гости, со поднапиени сватови шо си пеат..." чедо мое ,чедо твое се заскале.".. то е реалноста...

:rofl ме пресмеја....ама вистина велиш !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Без метании ама со многу џез ....многу интимна и без глупави прасиња и слично, во некоја градина мала со пријателите а не со тетките од десетто колено.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Сакавме помала свадба. Не ни успеа. Бројката само се зголемува, никако да се намали. Музика, ресторан, фото е како што сакаме. Не е типичен свадбарски бенд, туку знаат да направат фино рок журче. Без претерувања со китења на домот, салата, незнам таму какви чаршави. Без адети. А за изглед, уште не размислувам се си викам имам време, не сум пробала ниту една венчаница. Уште цели 5 месеци има.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Сакавме помала свадба. Не ни успеа. Бројката само се зголемува, никако да се намали. Музика, ресторан, фото е како што сакаме. Не е типичен свадбарски бенд, туку знаат да направат фино рок журче. Без претерувања со китења на домот, салата, незнам таму какви чаршави. Без адети. А за изглед, уште не размислувам се си викам имам време, не сум пробала ниту една венчаница. Уште цели 5 месеци има.
Како се вика ресторанот?
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Каскада, не дека не е накитен, нормални бели чаршави и навлаки за столиците со мали машни на нив. А не ко по другине ресторани, па вака има па онака има, па сакате кафеаво , сакате лупам сеа-пурпурно. Ќе видиме што и како ќе биде.
 

belabelina

Истакнат Член
6 ноември 2014
94
25
318
33
Oхрид
Сaкaм свадба нa плaжa и тoa само сo млади не сo бaби и дедoвци дa ми се клaтaт и сo рaличнa музика a не сaмo зете мили зете, целa вечер;):D:D:ladno
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Сaкaм свадба нa плaжa и тoa само сo млади не сo бaби и дедoвци дa ми се клaтaт и сo рaличнa музика a не сaмo зете мили зете, целa вечер;):D:D:ladno
Па и старите сакаат на плажа, зошто да не ги примаш. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: belabelina