1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како би сакале да изгледа Вашата свадба?

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од невестето, 18 февруари 2012.

 1. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Никогаш не сум сонувала за свадба.
  И не ни размислувам.
  Ако веќе ја имам(што не верувам) ќе биде само си најблиските(ама баш најблиските)
  и така опуштено на некоја рок свирка или нешто интересно и несекојдневно.
  Свадба со триста луѓе е стрес жив и навистина ме ми е филм да дозволам да ме бакнуваат луѓе кои не ги знам.
  Роднини од десетто колено,пријатели кои и не ги знам уствари и демек им е драго.
  А во себе си мислат:
  Глеј фустанот каков и(ефтин,скап,кич)
  Глеј тортата(нашата беше повкусна)
  no Way:))
   
  На Aleksis и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 2. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Отсекогаш сум била против голема свадба...и отсекогаш сум имала аверзија кон нашиве традиции и адети...не можам да правам нешто ако не се пронаоѓам во него...едноставно тоа не сум јас, не се гледам како таква невеста...
  Дефинитивно мала интимна со најблиските, опуштена и релаксирана атмосфера на отворено, без предходни напнувања околу организирањето и слично....
  Едноставна венчаница, едноставен зет, вечера, торта...пријатна музика...тоа е тоа..
  Сепак, најважна е љубовта и понатамошниот живот, свадбата е небитна пропратна работа....
   
 3. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  :rofl ме пресмеја....ама вистина велиш !
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Без метании ама со многу џез ....многу интимна и без глупави прасиња и слично, во некоја градина мала со пријателите а не со тетките од десетто колено.
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
 6. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Сакавме помала свадба. Не ни успеа. Бројката само се зголемува, никако да се намали. Музика, ресторан, фото е како што сакаме. Не е типичен свадбарски бенд, туку знаат да направат фино рок журче. Без претерувања со китења на домот, салата, незнам таму какви чаршави. Без адети. А за изглед, уште не размислувам се си викам имам време, не сум пробала ниту една венчаница. Уште цели 5 месеци има.
   
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Како се вика ресторанот?
   
 8. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Каскада, не дека не е накитен, нормални бели чаршави и навлаки за столиците со мали машни на нив. А не ко по другине ресторани, па вака има па онака има, па сакате кафеаво , сакате лупам сеа-пурпурно. Ќе видиме што и како ќе биде.
   
 9. belabelina

  belabelina Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  25
  Сaкaм свадба нa плaжa и тoa само сo млади не сo бaби и дедoвци дa ми се клaтaт и сo рaличнa музика a не сaмo зете мили зете, целa вечер;):D:D:ladno
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Па и старите сакаат на плажа, зошто да не ги примаш. :)
   
  На belabelina му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: