1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како би сакале да изгледа Вашата свадба?

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од невестето, 18 февруари 2012.

 1. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Кога сакаш да играш оро се симнуваш по скали за да дојдеш до местото каде што се игра...малку нервира тоа
   
 2. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Зависи каде седиш. Еден дел е со скали само. Ама таму ќе ги сместиме младите, да не се бунат старците многу многу за скалите. А да и не се возам со лифтот. Мене не ми се свиѓа некако, ама секако може да ми кажете мислење и вие за тоа.
   
 3. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Иако имам многу ама многу венчаници,една нарачана,останатите поклонети сепак нема да имаме некоја голема свадба.Само во матично па некоја прослава со семејствата и потесниот круг роднини и пријатели од двете страни,тоа би биле 60-тина гости
   
 4. Angel-Alessandra99

  Angel-Alessandra99 Староседелец

  Зачленет на:
  2 јули 2015
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  43
  Иако ми е многу рано за свадба, сепак имам некои замисли. Или ќе биде нормална свадба со 100-150 гости, зашто и мајка ми и татко ми се од големи семејства, па најверојатно така и ќе биде, ако дојде некогаш тој ден. Или пак мала со најблиските роднини и пријатели, односно максимум 50 гости. Не сакам баби, тетки, стрини од 10то колено кои прв пат во животот ги гледам. Сакам да биде на отворено. Не сакам народна музика, ќе донесам DJ. За венчаницата пишав во темата "Венчаници", односно издвоив фаворити, бидејќи имам многу. Со неа нема многу да се замарам, зашто сите знаат која ќе биде невестата. Но, има време до тогаш. Само човекот дс ми ср погоди.
   
  #74 Angel-Alessandra99, 3 јули 2015
  Последна промена: 3 јули 2015
 5. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Мојата свадба помина...И морам да кажам дека си поминав многу убаво. Не дека е моја свадба, ама буквално се беше како што треба, музика феноменална, фото совршено.....ресторан-немам зборови, среќа и времето не послужи па не беше пекол како сега. Буквално се изнаиграв и јас и маж ми(што не е ич по играњето). А пошто имавме и додатни зафрканции на свадбата, ја направивме уште по штосна. Нај битно е што и гостите се задоволни. Многу се играше, а ептен малце се јадеше, зошто немаа време луѓето.....Кога би правела пак, се би било исто, буквлно се.
   
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Леле леле колку многу има да се планира тука. Сега за сега ништо не почнувам додека не си ги завршам другите обврски. Свадбата си ја замислувам како еден од најсреќните денови во мојот живот. Јас тој и нашите најблиски собрани за да ја прославиме нашата љубов. Не треба некоја огромна свадба, со 1000 гости, најблиските роднини и пријатели и супер да си поминеме.
  Знам само дека сакам фустан како на сирена и онака сум слаба и супер ќе ми стои. Ајде наредното лето ќе му ја мислам :D
   
 7. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Мојата свадба сакам да е голема,со многу гости
   

Сподели: