Како би сакале да изгледа Вашата свадба? | Црнобело Форум

Како би сакале да изгледа Вашата свадба?

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,333
1,153
Каскада, не дека не е накитен, нормални бели чаршави и навлаки за столиците со мали машни на нив. А не ко по другине ресторани, па вака има па онака има, па сакате кафеаво , сакате лупам сеа-пурпурно. Ќе видиме што и како ќе биде.
Кога сакаш да играш оро се симнуваш по скали за да дојдеш до местото каде што се игра...малку нервира тоа
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Зависи каде седиш. Еден дел е со скали само. Ама таму ќе ги сместиме младите, да не се бунат старците многу многу за скалите. А да и не се возам со лифтот. Мене не ми се свиѓа некако, ама секако може да ми кажете мислење и вие за тоа.
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Иако имам многу ама многу венчаници,една нарачана,останатите поклонети сепак нема да имаме некоја голема свадба.Само во матично па некоја прослава со семејствата и потесниот круг роднини и пријатели од двете страни,тоа би биле 60-тина гости
 

Angel-Alessandra99

Староседелец
2 јули 2015
46
44
628
22
Во светот на модата
Иако ми е многу рано за свадба, сепак имам некои замисли. Или ќе биде нормална свадба со 100-150 гости, зашто и мајка ми и татко ми се од големи семејства, па најверојатно така и ќе биде, ако дојде некогаш тој ден. Или пак мала со најблиските роднини и пријатели, односно максимум 50 гости. Не сакам баби, тетки, стрини од 10то колено кои прв пат во животот ги гледам. Сакам да биде на отворено. Не сакам народна музика, ќе донесам DJ. За венчаницата пишав во темата "Венчаници", односно издвоив фаворити, бидејќи имам многу. Со неа нема многу да се замарам, зашто сите знаат која ќе биде невестата. Но, има време до тогаш. Само човекот дс ми ср погоди.
 
Последна промена:

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Мојата свадба помина...И морам да кажам дека си поминав многу убаво. Не дека е моја свадба, ама буквално се беше како што треба, музика феноменална, фото совршено.....ресторан-немам зборови, среќа и времето не послужи па не беше пекол како сега. Буквално се изнаиграв и јас и маж ми(што не е ич по играњето). А пошто имавме и додатни зафрканции на свадбата, ја направивме уште по штосна. Нај битно е што и гостите се задоволни. Многу се играше, а ептен малце се јадеше, зошто немаа време луѓето.....Кога би правела пак, се би било исто, буквлно се.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Леле леле колку многу има да се планира тука. Сега за сега ништо не почнувам додека не си ги завршам другите обврски. Свадбата си ја замислувам како еден од најсреќните денови во мојот живот. Јас тој и нашите најблиски собрани за да ја прославиме нашата љубов. Не треба некоја огромна свадба, со 1000 гости, најблиските роднини и пријатели и супер да си поминеме.
Знам само дека сакам фустан како на сирена и онака сум слаба и супер ќе ми стои. Ајде наредното лето ќе му ја мислам :D
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Мојата свадба сакам да е голема,со многу гости