1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каков стил на облекување сакате? (фотографии)

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Smiley_1996, 2 април 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Маички обично вака нешто:
  [​IMG] [​IMG]

  +
  Нешто слично на ова
  [​IMG]

  Една слика не најдов со ваква комбинација, ни приближно нешто.
   
  На Tantara, malo, MoonFairy и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  download.jpg

  ...or all black...or black&white...something along those lines...
   
  На Tantara, malo, MoonFairy и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Е да, ова сакав да го кажам. :)
   
 4. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Според расположение. Само да е лежерно и да не личам на певаљка во омот за колбаси, друго е прифатливо.
  237757561225352589_efe637c2b59a.jpg D92B9em.jpg
  Ој нон, да ги имам погорниве шорцеви и сандали...:place
  large %2834%29.jpg 10334357_719414491458319_7285004275633869462_n.jpg large (32).jpg large.jpg q7POaTj.jpg tumblr_n6qmclr2qS1rf97r6o1_500.jpg
   
  На ●Untouchable°, violetmoon, Tantara и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
   
  На malo, Aleksis и Sofija... им се допаѓа ова.
 6. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  4fb98d383b60b3bb1973d4549884b80b.jpg
   
  На Tantara и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 7. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  9aa0aabeba956228c23095700bf8e150.jpg cute-fall-outfits-53.jpg 80264964_1_585x461_zhenski-rachen-chasovnik-gr-sofiya.jpg autumn-boots-fashion-girl-Favim.com-2179052.jpg Од се по нешто.. (wasntme)
   

  Прикачени податотеки:

 8. Osamena09

  Osamena09 Нов член

  Зачленет на:
  18 септември 2015
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  5
  Многу го сакам стилот на Pia Mia прекрасно се облекува (inlove)(inlove)(inlove)(inlove)(inlove)
   

  Прикачени податотеки:

  • large (3).jpg
   large (3).jpg
   Големина на датотека:
   53.4 KB
   Прегледи:
   12
  • large (4).jpg
   large (4).jpg
   Големина на датотека:
   71.7 KB
   Прегледи:
   12
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  247
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  4p6ygw-l-610x610-dress-long+sleeve-boho+dress-bohemian+dress.jpg 87f14f76fa08fe47f606b2ce86ebfbb0.jpg db3890ea860bd364ead57efb0e9f1ae3.jpg
  ee.jpg
  b555260041babae63627e1fa067c3b4d.jpg
   
  На BioTrpe, Tantara, ●Untouchable° и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели: