1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каков стил на облекување сакате? (фотографии)

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Smiley_1996, 2 април 2012.

 1. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  Каков стил на облекување сакате ...

  3-moda-niz-fotografiite-na-dejvid-erbanki-www.kafepauza.jpg 9-pul-and-bear-so-interesna-kampanja-za-novata-kolekcija-www.kafepauza.jpg 12-pul-and-bear-so-interesna-kampanja-za-novata-kolekcija-www.kafepauza.jpg 10-pul-and-bear-so-interesna-kampanja-za-novata-kolekcija-www.kafepauza.jpg 13 Модни додатоци од H&M – лето 2011.jpg 3-pul-and-bear-so-interesna-kampanja-za-novata-kolekcija-www.kafepauza.jpg
   
  На TheQueen, devojka9999, Sugar и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Lovely*-*, Smiley_1996 и Dee Dee им се допаѓа ова.
 3. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  http://eli-dexter.polyvore.com/
  Профилчево е на сестра ми али ја си ги праам сетовите..(моментални ги поправам постарите)
  Инаку ова е мааало делче од тоа што го сакам..
  Сакам да се носам откаченоооо :eek:
   
  На JaMi и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 4. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Би го издвоила стилот од времего на барокот.
  Посебно ме фасцинираат фустаните, но и целосните комбинации на дамите од високата класа.
  Прекрасни детали, прекрасна изработка... Нешто што би сакала да носам...
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На TheQueen, Lovely*-*, Roxelana и уште 8 други им се допаѓа ова.
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Црни пантолони, црна ролка, црни патики, црно палто. Летно време црна маица. И битно ми е да нема никакви натписи на облеката.
   
  На Nightmare_f, devojka9999, КрисТина К. и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  [​IMG]
   
  На MoonFairy, Foxboro, Bibi@ и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. TheCat

  TheCat Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  379
  women-office-suit-9018.jpg
   
  На Savana, Elizabeth Bathory, Jericho и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  [​IMG]
   
  На i_wanna_fly, Bibi@, Ана-Каренина и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  8h1zm617os4kk47.jpg [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На jess21, i_wanna_fly, Dee Dee и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Foxboro, Dee Dee, Smiley_1996 и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели: