Каков стил на облекување сакате? (фотографии)

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,811
1,153
28
Western Sky, Land of Oz.
 

Dee Dee

Истакнат Член
http://eli-dexter.polyvore.com/
Профилчево е на сестра ми али ја си ги праам сетовите..(моментални ги поправам постарите)
Инаку ова е мааало делче од тоа што го сакам..
Сакам да се носам откаченоооо :eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Smiley_1996

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Би го издвоила стилот од времего на барокот.
Посебно ме фасцинираат фустаните, но и целосните комбинации на дамите од високата класа.
Прекрасни детали, прекрасна изработка... Нешто што би сакала да носам...