1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каков стил на облекување сакате? (фотографии)

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Smiley_1996, 2 април 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
 2. Big Berta

  Big Berta Староседелец

  Зачленет на:
  7 февруари 2015
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  207
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Ана:), escape, existence и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  6486fd5f8d556ba92f0d2d22ba66e59a.jpg d7afd099b24b9074eac91df1cc79e109.jpg
   
  На BioTrpe, MoonFairy, violetmoon и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Barbara^^

  Barbara^^ Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 јуни 2015
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  11
  554239_434530113254339_1419097858_n.jpg 64699_505484832823902_1697337996_n.jpg 381348_253193034740196_170494893010011_712810_2053652151_n.jpg
   
  На ScorpioNka, Kisserboy и diva orhideja им се допаѓа ова.
 5. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  247
  [​IMG][​IMG]
   
  На ScorpioNka, Kisserboy и diva orhideja им се допаѓа ова.
 6. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,695
  1-3405-700x1050.jpg

  6cce2228b4d909d54056f76a892f8265.jpg

  96db8748d67958ea63448672b51f0fa5.jpg
  brown-boots-brown-leather-bag_400.jpg
  camel-cowboy-boots-camel-h-m-hat-bronze-mimiboutique-bag_400.jpg
   
  На ●Untouchable°, ScorpioNka, malo и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. Ана:)

  Ана:) Нов член

  Зачленет на:
  17 февруари 2016
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
 8. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Не ми се верува дека навистина ќе барам слики по гугл за воа работа, ама ај кога не ти се спие, немаш попаметна работа... :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Во суштина тоа е :) Само во XL величина :)
   
  На ScorpioNka, malo, Prashina и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
 10. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  247

Сподели: