Каков мобилен телефон имате?

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
Xiaomi Mi 5

Не сум задоволен од машината, набрзо ќе го менувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
samsung-galaxy-m31-sm-m315f-1.jpg
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Скоро 4 години сум им верна на Xiaomi и мислам дека добро се сместија во листата на гиганти за брзо време.
Првиот нивен телефон ми беше Redmi Note 4, а моментално го имам Redmi Note 7.
Note и Pro серијалите им се фантастични и неиронично можам да кажам дека се на исто рамниште со Самсунг и Ајфон (сепак ги произведува истата фабрика што врши достава на делови за Епл) по јачина/дизајн, но по доста попристапни цени.
Ако не излезе нешто mind-blowing кога ќе дојде време да го сменам телефонов, мислам дека пак ќе земам нешто нивно. Моето искуство е одлично.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Како доаѓа циклусот на секоја петта година што ради непоправлив квар или застарен модел, менувам телефон. Овој пат минатата година се почастив со Самсунг а50 и горе доле сум задоволен од преференците што овој мобилен ми ги нуди. Чак што више, малку ми е шубе што го стаив стариот канон ДСЛР во пензија за компактчево.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Имав Acer нормално, добри пет години но за жал некадарноста на сервисерот го упокои овој прекрасен телефон. Сега набавив 7 години стар Самсунг кој и покрај годините функционира одлично, може игра улога што е правен за пазар на прв свет.
Имено, кинезите имале три зони за кои произведувале електроника и остало, прва зона (САД, Канада, Скандинавија и остали земји од прв свет), втора зона (Словенија, Чешка, Полска) и трета зона (Хунзистан, Косово, Киргизија, Конго-Киншаса, Мадагаскар, Хаити, Сиера Леоне итн.)
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
Xiaomi Redmi 7A, slabo telefonche celoto plastichno, no xiaomi imaat nekoj podobri korisnichki alatki koj gi nemaat samsung i nekoj drugi marki.

Kako vtor telefon koristam Iphone 8, poradi sluzbeniot mail, koj na android ne raboti.
Baterijata ne e kako kaj xiaomito, ama drzi dodeka zavrahi raboten den.