Каков мобилен телефон имате? | Црнобело Форум

Каков мобилен телефон имате?

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Од искуство,ги користам и двата,оние со виндоус се многу побрзи,не кочат и се добро организирани во функција(иако с'е е навика).
Мене лично за сега најдобар ми е I-os.Дефинитивно подобар од андроид.За Windows не знам баш,не сум го користела тој систем.
Знам само дека android телефони се најпродавани на пазарот со 70%.Само 8% користат windows.Останато I-Os и Os.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio and Kisserboy

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
32
samsung galaxy core prime g 361 модел од пред 5 недели го користим па ке видиме како ке се покаже

CORE PRIME.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica