Какви сѐ телефони имате сменето до сега? | Црнобело Форум

Какви сѐ телефони имате сменето до сега?

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
27
Битола
Досега имам сменато еден куп телефони. Почнувам една долга листа.

1. Alcatel OT 3002. Nokia 3310


3. Ericsson T68


4. Alcatel OT 756


5. Samsung SGH E - 340


6. Sony Ericsson W810i (Засега најпогоден од сите што сум ги користел)


7. Nokia 2730 classic


8. Nokia Asha 306


И моментално сум на ова и засега задоволен, али ќе видиме за понатаму:

9. Alcatel Pixi 3 (3.5)
 

EmilijaS

Староседелец
20 јануари 2016
65
39
1,028
25
Кога ќе ми текни какви се не телефони сум имала си се смеам сега си прам, барем напредував.
Телефон додуша и не користам многу сем за читање работи онлајн кога чекам некаде и ми е досадно па и колку е добар тој телефон не ми е многу битно.
Најголема важност давам на камерата, досега гледав да има само предна а од сега и нејзиниот квалитет па следниот пат кога бирам телефон ќе гледам да биди со подобра камера зошто тоа е единствено за што го користам телефонот.
Прв телефон мислам ми беше моторолчето
upload_2016-2-3_11-54-21.png
брзо го сменав со тој на татко ми зошто не ми ги береше 10те песни кои најмногу ги сакав. :rofl
upload_2016-2-3_11-56-46.png
Едино го седов овој Сагем, исто со преклоп зошто береше мемориска од дури 1гб па можев да ставам поќе од 10те песни кои ги сакав :wavespin
Потоа го имав мојот прв тач телефон
upload_2016-2-3_11-57-50.png
Знам имав и мало стапченце со него шо ми падна од 3 спрат во 7мо (мислам дека тој период го имав овој телефон), околу 7 одд, а првите два 5-6 зошто живеев далеку па моите ме почестија со flip-flop телефон за да можат да ме слушат дур си идам од училиште или ако нешто ми притреба. За овој телефон постојано добивав критики дека е многу слаб и дека со интензитетот на паѓање телефони кој го правев, не би издржал со мене 2 години. И вистина не издржа. Не го скршив туку ми падна в шолја. Реално ова телефонче најмногу си го сакав, и тоа ми ја читаше 1гб мемориската шо ја платив колку една 16гб мемориска шо чини сега :igra И морма да признаам стапчето најмногу сакав и премногу бев тажна кога го скршив (worried)
И после тоа почнав со Алкателите. Овој Декември се надевам тоа ќе престани :gladen
upload_2016-2-3_12-2-25.png
Сеуште е во сопственост на татко ми и нема сила шо ќе го натера некој да го смени ова телефонче. Го користев извесен период и е едно од најубавите телефончиња кои сум ги користела.
До лани користев Alcatel OT 985
upload_2016-2-3_12-3-48.png
Е како со ова ѓубре шо се имам нервирано, со ништо толку. :nah
И моментално имам Alcatel OT Pop D3
upload_2016-2-3_12-4-51.png
И искрено сум многу задоволна, доволно брз е, не кочи како сите претходни. Едноставно погоден за се она шо сакам јас да го прам со него.
И сликите како шо ги барав гледав да ја доловам и бојата која сум ја имала, онака исти :)
И моментално имам уште едно најубо телефонче, чипичанче:
upload_2016-2-3_12-6-59.png
Го користам кога одам некаде надвор од град, да патувам и знам дека нема да ми додржи батеријата на мојот телефон а ќе нема каде да го наполнам или ако мрежата ми паѓа на другиот (тој е воедно најголемиот проблем кој го имам), па си го носам чипичанчето. Многу си се сакаме (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Ајфон 5, Ајфон 5с, Самсунг С5,С3 мини само С3,Нокиа 3001, Сону Е4, Догее Војагер 2,Хп, и то
 

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
27
Битола
Најново во колекцијата моја Sony Xperia E1, добиен како подарок од другар. Алкателот шо го имав рикна.