Какви сѐ телефони имате сменето до сега? | Црнобело Форум

Какви сѐ телефони имате сменето до сега?

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
 1. 2002-2003 Alcatel One Touch Easy DB
 2. 2003-2005 Alcatel 310
 3. 2005-2010 Nokia 8310
 4. 2006-2007 Nokia 3220
 5. 2007-2010 Sony Ericsson k310i
 6. 2008-2008 Motorola SLVR L9
 7. 2011-2011 Sony Ericsson T105
 8. 2011- Nokia 2730 classic
 9. 2012- Alcatel OT-228
 10. 2013- Sony Xperia Tipo
Апдејт
03123.jpg
11. Samsung C3200 (2013-2014)
12. Samsung S3550 (2014-)
13. HTC Desire 200 (2014-)
 

citiesinflames

Староседелец
2 април 2015
9
6
1,003
25
многу имам сменето, нокиа од тие тулите(нез шо бројки беа), па моторола тие малите, па 2 сони ериксон, посем една нокиа лумиа, па самсунг галакси с3(ама се изгуби грејниот во охридско езеро,а кај мене не беше ни пола година (:|:D), па сони икспериа ц3, посем зте кис лите,
зте кис 3 и сега зте блејд q(е овој една година е кај мене пак е некаде рапукан ама врши работа...најмногу издржал досега) :sram(party):sreken:showoff
(има уште неколку али незнам што беа, пошо само по 2-3 месеци беа кај мене -.-')
 

Nekoja Devojka

Нов член
4 септември 2015
6
1
1
Siemens A70


Sony Ericsson K310iNokia C202Alcatel One Touch 902И сите досега во сива/бела боја. :D Сега кај да е нов телефон ќе земам, не сум сигурна која марка, но дефинитивно повторно бел. :D
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,790
802
1,133
Skopje
:) Го сменив и пак си купив ,али кога ке го споредам со HTC ONE X што го имам може вода да му носи на NOKIATA ;)499_01.jpg
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
65387.jpg Еден од првите ама не ми текнува на сите :D :D
lg-optimus-l4-ii-e440-1.jpg Највредното до сега :D
maxresdefault.jpg Најновиот поклон .. :D
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Релaтивнo скрoмнa истoријa имaм сo телефoниве некoи 5 мoдели вo oвие 10 гoдини кoристење. Пoчнaв сo сoни ериксoнoт t290i некaде вo рaнaтa 2005тa кoј ме служеше гoдинa денa се дo мoментoт кoгa вo aприл 2006тa прaвев трaмпa сo дoплaтa зa Nokia N-gage qd. Гејмерски мoбилен нa кoј скиснaв мaлтене гoдинa ипoл дoдекa не земaв еден фaличен нoкиa 6210 прв сo кaмерa. Трaеше некoи 3 месеци пa прaев трaмпa стaрo зa стaрo сo мaлa дoплaтa и вo септември 2007мa гo зедoв нoкиa 9300 еден oд ретките штo имaше QWERTY тaстaтирa. Сo мегo истерaв дoбри 3 гoдини и oсвен гoлеминaтa се другo штo ми пружaше беше пoвеќе oд дoвoлнo. Вo 2011тa мoрaв дa прејдaм нa пoмaл мoдел пa гo зедoв Sony Ericsson cedar кoј ме служеше oдличнo се дo летoвo 2015тo. Зa ngage 9300 и cedarot се уште се уздaм и ги чувaм кao експoнaти нa квaлитетен мoдел нa телефoни кoи некoгaш ги кoристaм чистo oд ретрoвaќa.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Pink Panther

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,233
5,751
1,683
Disco
Неам купено нов до сега, порано имав еден ми даде еден другар на користење, цигла за кршење ореви, а после тоа на старо зедов самсунг некаков не знам ни име ни модел, практично мало и тенко, како ментол-чоколатце :kafeе сеа нема ништо ни камера ни нет, тотално ништо само повици, смс и аларм :zelen 9-10 години, гајле нема батеријата си гура по 3-4 дена без проблем.