1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Какви сѐ телефони имате сменето до сега?

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Hip.Hop_MKD, 23 февруари 2012.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Апдејт
  03123.jpg
  11. Samsung C3200 (2013-2014)
  12. Samsung S3550 (2014-)
  13. HTC Desire 200 (2014-)
   
 2. balletshoes

  balletshoes Нов член

  Зачленет на:
  31 август 2014
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  3
  Alcatel OT-918, LG L40 & Samsung galaxy core plus
   
 3. citiesinflames

  citiesinflames Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2015
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  6
  многу имам сменето, нокиа од тие тулите(нез шо бројки беа), па моторола тие малите, па 2 сони ериксон, посем една нокиа лумиа, па самсунг галакси с3(ама се изгуби грејниот во охридско езеро,а кај мене не беше ни пола година (:|:D), па сони икспериа ц3, посем зте кис лите,
  зте кис 3 и сега зте блејд q(е овој една година е кај мене пак е некаде рапукан ама врши работа...најмногу издржал досега) :sram(party):sreken:showoff
  (има уште неколку али незнам што беа, пошо само по 2-3 месеци беа кај мене -.-')
   
 4. Nekoja Devojka

  Nekoja Devojka Нов член

  Зачленет на:
  4 септември 2015
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Siemens A70
  [​IMG]

  Sony Ericsson K310i

  [​IMG]

  Nokia C202

  [​IMG]

  Alcatel One Touch 902

  [​IMG]

  И сите досега во сива/бела боја. :D Сега кај да е нов телефон ќе земам, не сум сигурна која марка, но дефинитивно повторно бел. :D
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  :) Го сменив и пак си купив ,али кога ке го споредам со HTC ONE X што го имам може вода да му носи на NOKIATA ;) 499_01.jpg
   
 6. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  65387.jpg Еден од првите ама не ми текнува на сите :D :D
  lg-optimus-l4-ii-e440-1.jpg Највредното до сега :D
  maxresdefault.jpg Најновиот поклон .. :D
   
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Релaтивнo скрoмнa истoријa имaм сo телефoниве некoи 5 мoдели вo oвие 10 гoдини кoристење. Пoчнaв сo сoни ериксoнoт t290i некaде вo рaнaтa 2005тa кoј ме служеше гoдинa денa се дo мoментoт кoгa вo aприл 2006тa прaвев трaмпa сo дoплaтa зa Nokia N-gage qd. Гејмерски мoбилен нa кoј скиснaв мaлтене гoдинa ипoл дoдекa не земaв еден фaличен нoкиa 6210 прв сo кaмерa. Трaеше некoи 3 месеци пa прaев трaмпa стaрo зa стaрo сo мaлa дoплaтa и вo септември 2007мa гo зедoв нoкиa 9300 еден oд ретките штo имaше QWERTY тaстaтирa. Сo мегo истерaв дoбри 3 гoдини и oсвен гoлеминaтa се другo штo ми пружaше беше пoвеќе oд дoвoлнo. Вo 2011тa мoрaв дa прејдaм нa пoмaл мoдел пa гo зедoв Sony Ericsson cedar кoј ме служеше oдличнo се дo летoвo 2015тo. Зa ngage 9300 и cedarot се уште се уздaм и ги чувaм кao експoнaти нa квaлитетен мoдел нa телефoни кoи некoгaш ги кoристaм чистo oд ретрoвaќa.
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
 9. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  download (2).jpg images.jpg mc0TzmubADYtjVeTk7ImYNQ.jpg panasonic-panasonic-kx-tg1311-digital-cordless-telephone-p5214-4298_image.jpg
   
  На violetmoon, MoonFairy и Outrider им се допаѓа ова.
 10. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Неам купено нов до сега, порано имав еден ми даде еден другар на користење, цигла за кршење ореви, а после тоа на старо зедов самсунг некаков не знам ни име ни модел, практично мало и тенко, како ментол-чоколатце :kafeе сеа нема ништо ни камера ни нет, тотално ништо само повици, смс и аларм :zelen 9-10 години, гајле нема батеријата си гура по 3-4 дена без проблем.
   

Сподели: