1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Какви сѐ телефони имате сменето до сега?

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Hip.Hop_MKD, 23 февруари 2012.

 1. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Motorola T190 ...... Siemens MT 50 ..... Motorola C116 ..... MotorolaC123 .... Sony Ericsson K510i .... Samsung SGH-F250 ..... Sony Ericsson S312 .... Samsung Wave ..... Alcatel OT 903
   
 2. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  [​IMG][​IMG]
  и сега овој [​IMG]
   
 3. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  1.Simens - обичен телефон.. заборавив која марка беше
  2. Alcatel c717- моето нережалено телефонче :(
  [​IMG]
  3.Sony Ericsson слично на ова
  [​IMG]

  4. LG-

  5. Мојот сегашен
  [​IMG]
   
 4. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
 5. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  да се надоврзам .. Nokia E72 и сум заборавил да споменам Motorola C123 и Samsung SGH .. заборавив модел.
   
 6. NevermorE

  NevermorE Нов член

  Зачленет на:
  16 февруари 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  DSCF3291.jpg Историјата на моите мобилни телефони (да, уште ги чувам за сувенири) :D

  Заедно со Омниата i900 го користам и овој Samsung ATIV S:
  [​IMG]
   
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  [​IMG]

  1. 2002-2003 Alcatel One Touch Easy DB
  2. 2003-2005 Alcatel 310
  3. 2005-2010 Nokia 8310
  4. 2006-2007 Nokia 3220
  5. 2007-2010 Sony Ericsson k310i
  6. 2008-2008 Motorola SLVR L9
  7. 2011-2011 Sony Ericsson T105
  8. 2011- Nokia 2730 classic
  9. 2012- Alcatel OT-228
  10. 2013- Sony Xperia Tipo
   
  На Lepaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  1.
  [​IMG]
  2.
  [​IMG]
  3.
  [​IMG]
  4.
  [​IMG]
  5.
  [​IMG]
  6.
  [​IMG]
  7.
  [​IMG]
  8.
  [​IMG]
  9.
  [​IMG]
  10.
  [​IMG]

  Аууу, на рамно 10 телефона :D
   
 9. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Секаков каков што постоело до сега и во продавница, и на улица шо може да с енајде и на Бит-Пазар, и на ибеј, и од продавница во Америка, ама баш секаков, од најкрш до најубав, и ајфон и мајфон и све!, и сега си останав само со еден крш сони ериксон од шеес друга :eek:
   
 10. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Аи, да забораив.

  [​IMG]
   

Сподели: