Какви сте кога ќе се поднапиете?

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
Променето расположение, но воглавно весела, насмеана, и само јас зборвам (а по природа многу страмежлива личност сум :wub ). Сум била во такви ситуации каде што сум кажала и повеќе од потребното :giggle
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Кога ќе се поднапијам сум сезнајко. Можам отворено да зборувам на секоја можна тема, па дури и за марксовата социјална критика. Сите ги сакам, така наеднаш секој во близина ми станува мил. Ништо не ми пречи, се ми е полно-рамно.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Се смејам и не можам да престанам да се смејам. Ми се десило да се напијам само од една флаша пиво ( за машки тоа не е ништо) и цел пат до дома се смеев. Решив никогаш повеќе да не пијам толку освен во мали дози.
Е кои помали дози од едно пиво? Голтка? :)

Јас пијан - дете од 3 години. :sluggish
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

efederer

Админ
Член на администрација
2 октомври 2011
156
256
1,063
гласна алапача што игра до коске :frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Зборлест како и секогаш со добро друштво.После повеќе пиење станувам филозоф и на крај ми иде некое чуство да сакам да летам и од претходни искуства другарите не ми даваат да возам за накај дома.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili, Maks and Morticia.

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
опуштена, ногу играм, зборам ептен и се смеам :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Зависи у какво друштво сум, ама обично кога ќе се поднапијам, или знам да зборам уште повеќе од трезна коа сум, или пак да се смејам гласно ептен и да кажувам некои бесмислени работи, или некогаш ( ако претходно ме мачело нешто) кога знам да си се разрикам :rofl
Сепак не ми бега ни спањето, било дека :trepka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ipopovski

Black Mamba

Активен Член
6 март 2012
121
125
43
Па зависи од тоа каков ми бил денот пред да се напијам, али воглавно сум расположена, многу гласна, а знае и да ми се приспие у сред муабет :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili, Maks and Bibi@