Какви сте кога ќе се поднапиете?

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
298
230
1,043
Ок, ок никој не се пијанчи, само во ретки ситуации пие чашка повеке. Е какви сте тогаш коа ке испиете чашка повеке? Се опуштате? се смеете? плачете? Некоја интересна ситуација од таквите моменти?
 
  • Like
Реакции: Loner

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Се смејам и не можам да престанам да се смејам. Ми се десило да се напијам само од една флаша пиво ( за машки тоа не е ништо) и цел пат до дома се смеев. Решив никогаш повеќе да не пијам толку освен во мали дози.
 
  • Like
Реакции: Loner

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Цело време се смеам...и знам да напишам и по некоја порака !!! И често пијам али не се пијанам често !
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
таман сум..со кој и да е ке најдиме нешто за да прајме длабок филозофски муабет... ама сето тоа зависи колку сум пијан.. ако сум ептен ногу, тогаш гарант ја бара мсмислата на живото во дното на чашата.. какви филозофски муабети тепам ко ке сум пијан то чудо едно.. ме имаја еднаш снимено.. па и аристотел за филозофирање е слаб во споредба со мене...
 
  • Like
Реакции: Loner, bubili and JaMi