1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Какви сте кога ќе се поднапиете?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Sesil, 13 март 2012.

 1. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Ок, ок никој не се пијанчи, само во ретки ситуации пие чашка повеке. Е какви сте тогаш коа ке испиете чашка повеке? Се опуштате? се смеете? плачете? Некоја интересна ситуација од таквите моменти?
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Се смејам и не можам да престанам да се смејам. Ми се десило да се напијам само од една флаша пиво ( за машки тоа не е ништо) и цел пат до дома се смеев. Решив никогаш повеќе да не пијам толку освен во мали дози.
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Незнам, не пијам :)
   
  На bubili, Maks и The Tramp им се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Многу сум зборлеста и премногу филозофирам. :rofl
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Цело време се смеам...и знам да напишам и по некоја порака !!! И често пијам али не се пијанам често !
   
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Скапано чувство на безгрижност. И зборење, зборење и само зборење.
   
  На Mermaid, street_chic и Scars31 им се допаѓа ова.
 7. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Спектакуларен сум :rofl...посебно у кафана коа сум се качувам на маси со музичарите си пеам :biggrin..а и у дискотека се имам качувано на бина све тоа :biggrin
   
  На ipopovski, Mila Kunis, bubili и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  не знам ,не памтам:spin
   
  На bubili и Bibi@ им се допаѓа ова.
 9. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  хааа или ќе се смеам како луда или ќе си легнам хаха зависи од амбиентот :p
   
 10. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  таман сум..со кој и да е ке најдиме нешто за да прајме длабок филозофски муабет... ама сето тоа зависи колку сум пијан.. ако сум ептен ногу, тогаш гарант ја бара мсмислата на живото во дното на чашата.. какви филозофски муабети тепам ко ке сум пијан то чудо едно.. ме имаја еднаш снимено.. па и аристотел за филозофирање е слаб во споредба со мене...
   
  На Loner, bubili и JaMi им се допаѓа ова.

Сподели: