Какви сте кога ќе се поднапиете?

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
и заборајв дакажам дека ко сум пијама ама ептен многу пијан, почнувам да се тепам.. се тепа мсо гравитацијата и подот... копилиња секош ко ке се напијам почнуваат да ме тепаат..
Мене еднаш ко бев пијан ми се дигна асфалтот и ме удри по глава.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
и заборајв дакажам дека ко сум пијама ама ептен многу пијан, почнувам да се тепам.. се тепа мсо гравитацијата и подот... копилиња секош ко ке се напијам почнуваат да ме тепаат..

копилиња бе .. оти ко ке сум трезен не идат да се тепаме...
 

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
125
343
Скопје
Многу се смеам кога сум пивната.Коментирам за работи кои кога сум трезна не ги заприметувам.
Се ми е интересно тогаш.:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Многу зборам и скоро секогаш паѓам.:trepka
Најтрагично беше кога се лупнав во дрво и си го расеков лицето. И уште не ми е јасно како не сум го видела ама ај :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Се неам испијането досеа. Не оти не сум пиел, сум пиел ама не во голема доза. Сите мои другари се испијаниле, и на крај на вечер останале со мандалата враце. Јас си ги собирам женските. :p
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Ги знам сите шабански песни. Само не ми е јасно од каде :unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dare

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Ги знам сите шабански песни. Само не ми е јасно од каде :unsure
Си ги научила за време на пијанчењата само не се сеќаваш. Но бидејќи Егото ти ја отфрла шабанеријата, тие песни ти се складирани во потсвеста и при пијана состојба испливуваат на површина. :) Што мислите вие, колешке ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheKitten

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Си ги научила за време на пијанчењата само не се сеќаваш. Но бидејќи Егото ти ја отфрла шабанеријата, тие песни ти се складирани во потсвеста и при пијана состојба испливуваат на површина. :) Што мислите вие, колешке ?

Могуќе. Оти на трезно не ги знам. Всушност, не знам дали не ги знам на трезно. Ги исклучувам пред да допрат подлабоко во мојата личност и да остават трајни последици.
После ни Јунг нема да помогне, а ни ти, колега.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мортидо

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
ко че се напија Бобио...
тогаш сите ги сакам и сите ми се блиски
за среќа тоа е ретко.....