1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде е членот?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Selma, 15 март 2012.

 1. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  parvati моментално се спрема за да се напраи камен :D
   
  На Bum-Bum, parvati и Maks им се допаѓа ова.
 2. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  hahahahahha значи тема е каде е членот, затој он топик би било куде сам ја после пет саата : ) па фала богу ни ја нема да знам ххх има да ме нема хахаха : ) поздраф до сфи што ги има и што ги нема, имајте убаф викенд ! воли ваз даре : )
   
  На The Tramp, Selma и КрисТина К. им се допаѓа ова.
 3. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  ќе бидеш на патот до дома :rofl
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  ја одам на одмор некое време...dont cry for me argentina
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  И Baronessa нешто ја занема.
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  тука сум си јас... симпатично ве набљудувам!
   
  На Selma и Maks им се допаѓа ова.
 7. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
 8. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Тука сум. Само немам желба за дискусија.
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  Е ме нема ме нема. На учењето и одбојката се зафатив поише :biggrin
   
  На parvati и The Tramp им се допаѓа ова.
 10. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  А знам јас кој го нема! Proton порано многу беше активен, сега дали еднаш во 2 недели :)
   

Сподели: