1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде е членот?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Selma, 15 март 2012.

 1. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  Те немат некако во "Кумановски муабети" ... фалиш .... :wub
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Сега си пишав со цакар, се вклучил од некое нет кафе и на бил дома. Ќе не дружи за брзо време. :)
   
 3. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  Boyka Is Back ;)
   
  На street_chic, UnFleur, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  На The_melnicanecot и Мила К. им се допаѓа ова.
 5. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Кај е Хип Хоп ? ...еден од попозитивните ликови на форумов дефинитивно..
   
  На Hip.Hop_MKD, Bum-Bum, The Tramp и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Пред малце си дојдов пак сум со вас :D
   
  На Bum-Bum, Мила К., Selma и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Dea ja нема нешто :unsure
   
  На Dea и parvati им се допаѓа ова.
 8. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  И Dee Dee ја немам читано, се изгуби девојчето. :)
   
  На Dee Dee и The Tramp им се допаѓа ова.
 9. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  Тука сум, ама имав напорни две недели на раб.
  плус сонцево ме мами да се одалечам од пц во
   
  На UnFleur му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  Малку бев отсутна деновиве од форумот..знаете се затопли и постојано сум надвор (happy)
   
  На The Tramp, Selma, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: