1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде е членот?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Selma, 15 март 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Самото име кажува, прашајте доколку одамна немате прочитано некој член.
  Во последно време ги немам видено @drt и Hip.Hop_MKD знае некој каде се? :)
   
 2. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  И јас го немам видено Хип.Хоп а фали на форумот, кој знае да каже каде е :biggrin
   
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Го нема и на ФБ му пратив порака, но ништо.
   
  На Caci му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Drt Boyka е пишан сега :)
   
  На Sugar, Caci, Alex M. и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  Нее бе..Тука сум бе кај ќе одам :rofl
   
  На The Tramp и КрисТина К. им се допаѓа ова.
 7. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  и ножето го снема...
  Knife :D
   
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Хаха, тешка работа дека ме снемало :rofl 24/7 сум овде :rofl
   
  На 84 sk_Y ^_-, parvati и КрисТина К. им се допаѓа ова.
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  UnFleur ми ја нема.....
   
  На UnFleur и Selma им се допаѓа ова.
 10. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
  изгледа од мене само не можите да се спасите :p

  а инаку True_Blood ја нема некако :unsure
   

Сподели: