Испукајте се

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Дај достате со таа внатрешна убавина. Не постои такво нешто. Постои само карактер. Ако си грда - грда си јебига, биди си грда, само потруди се да бидеш добар карактер па можда би те опнал just for the sake of it.

14567994_1136257953133318_5148495623051602013_n.jpg


Е да си ми жива. Добродушна жена е посакувана жена.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Македонски народ,глуп народ,не почитуваат туѓо мислење,ако немаш мислење како нивното одма те вреѓаат
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Македонски народ,глуп народ,не почитуваат туѓо мислење,ако немаш мислење како нивното одма те вреѓаат

Тоа е тоа. Штета и што до тастатура доаѓа и некој кој треба допрва да оди на курс по држење лопата.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Не знам колку од вас сакале нешто премногу и вложувале премногу напор и труд за да го добијат, а тоа резултирало само со нервози, стрес и дополнителни нервози. Дали вреди да се бориме и понатаму, ако тоа не влијае добро на здравјето. Толку блиску сега при крај не заслужувам ова да ми се случи. После толку несреќни години, не може сега да престане се и тотално да се разочарам. Само уште година две, толку треба.
Толку проблеми, а само едно е решението. Знам кое е, ама и тоа ретко кога можам да го имам. Празно ми е некако се...
Проклетство ли е ова, да се нема тоа што највеќе се сака ?!
Тажна е ѕвездичка, многу е тажна... :place:place:place:place:place:place:place:place:place:place
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy and Prashina

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Е како не можев бе бар еден е**н ден да сум машко барем еден.. Мамето мамино сред пи*ка ке им го споебав жими се!! Удираш таму најмн кај шо ме боли ам ке те искривам... Мајка можам да ти сум ама рачињата ќе ти ги искривам .. Ууф паѓам на ниво на дете ама не можам да замижам пред то.. леее ке си умрам млада од секирации жими се ....:mad:mad:mad
Глуп шиш миш прос!!! Удри бре смотан еден!! :banghead
 

ВинаНевина

Полноправен Член
26 мај 2017
78
68
18
Ту бе, се испукував ја на времето уште одма пред огледало, ама сега од шо сум научила да бројам до 10 и на темава не можам. А баш многу ме нервира детето на соседиве шо едно 10 мин. вика од WC: „Мамоооооооооооо дојди избриши ме!“....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Знаеш она чувство кога силно веруваш некому и на крај те наградува со нож в грб ама толку длабоко што дури срцето го пара ... грдо•
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Знаеш она чувство кога силно веруваш некому и на крај те наградува со нож в грб ама толку длабоко што дури срцето го пара ... грдо•
Чувството на силната доверба може да биде уште посилно,доколку наградата"со нож во грб"биде отфрлена или опејана во песната со непостоечки текст на некоја измислена и кратка приказна!
А срцето итекако може да се распара,но ако биде предозирано од неизмерна и долготрајна љубов!;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°