1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Индиски Хороскоп

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Baronessa, 20 февруари 2012.

 1. Daniela

  Daniela Нов член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  • Опомена: Пишувајте на кирилица.
  hehehe bas e jak horoskopov :)
   
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  прилично точен е..
   
 3. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  МАКАРА погодено! xD
   
 4. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  СИМХА (од 18 Август до 17 Септември)

  Сакате раскош и уживање. Од надвор изгледате грубо, но всушност сте многу лојални. За вас парите се основата на секоја битка и не се откажувате додека не победите. Многу сте горделиви и не поднесувате рамнодушност.

  Само за парите не се согласувам.
   
 5. Libra

  Libra Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  327
  КАЊА (од 18 Септември до 17 Октомври)

  Љубители сте на читање книги и сакате да се здобиете со знаење кое одговара на вашите амбиции.Строги сте и вашата секојдневност е организирана под конец.Секогаш сте чувствителни и не поднесувате неверство.За вас бракот е врв на заедничкиот живот и се базира на лојалност.

  Организирана не баш.
   
  На Atlanty му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  КУМБА (од 14 Февруари до 14 Март)

  Ја почитувате својата, но и туѓата слобода и поради тоа очекувате таков однос и од другите. Околу себе создавате круг на пријатели кои се надвор од животна опасност. Сакате да учите, а во љубовта се срамите и ретко го правите првиот чекор.

  Аууу погодено бе
   
 7. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  КАЊА (од 18 Септември до 17 Октомври)
  Љубители сте на читање книги и сакате да се здобиете со знаење кое одговара на вашите амбиции.Строги сте и вашата секојдневност е организирана под конец.Секогаш сте чувствителни и не поднесувате неверство.За вас бракот е врв на заедничкиот живот и се базира на лојалност.
  точно ! сакам да читам книги.. а и сакам се да ми е организирано.. не сакам да оставам на случајност
  чувствителна да.. но ретко кога ги покажувам емоциите....
   
  На Atlanty му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  КУМБА (од 14 Февруари до 14 Март):)
   
 9. Coyote

  Coyote Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  37
  Значи се ми е погодено... :eek: :)
  Досега во хороскоп ништо не ми погодиле, а сеа... :nah :rolleyes
   
 10. maculka

  maculka Полноправен Член

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  89
  аууууу колку е точен хороскопов браво :eek:
   

Сподели: