1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Индиски Хороскоп

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Baronessa, 20 февруари 2012.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  ДАНУС (од 17 Декември до 14 Јануари)

  Оптимисти, полни со детски ентузијазам. Сметате дека сте родени за нешто најдобро. Знаете на време да ги уочите грешките и да ги поправите. Кога се парите во прашање, често влегувате во ризици, а во љубовта сакате да ви се воодушевуваат.
   
 2. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  Со вас ништо не е оставено на случајот, но секогаш поминувате низ некоја тешка фаза пред да ги остварите целите. Во детството покажувате знаци на рана зрелост, но возрасните се опуштаат дури откако финансиски ќе се обезбедат. Во љубовта сте сигурни и понекогаш строги.
  * Are you f*cking kidding me ?! - Се е точно бре :frantic
   
  На Jana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Сега дознав дека имало и индиски хороскоп, иначе Месха фала богу
   
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Уф има еден Симеон што се занимава баш со овој хороскоп и го имаше по телевизии памтам и можам да кажам дека доста точен беше,баш ќе изгуглам да најдам уште нешто интересно па да постирам.
   
 5. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259

  Точно (y)
   

Сподели: