Индиски Хороскоп

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
ДАНУС (од 17 Декември до 14 Јануари)

Оптимисти, полни со детски ентузијазам. Сметате дека сте родени за нешто најдобро. Знаете на време да ги уочите грешките и да ги поправите. Кога се парите во прашање, често влегувате во ризици, а во љубовта сакате да ви се воодушевуваат.
 

КрисТина К.

Истакнат Член
2 март 2012
527
1,654
393
Скопје
Со вас ништо не е оставено на случајот, но секогаш поминувате низ некоја тешка фаза пред да ги остварите целите. Во детството покажувате знаци на рана зрелост, но возрасните се опуштаат дури откако финансиски ќе се обезбедат. Во љубовта сте сигурни и понекогаш строги.
* Are you f*cking kidding me ?! - Се е точно бре :frantic
 
  • Like
Реакции: Jana

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Сега дознав дека имало и индиски хороскоп, иначе Месха фала богу
Уф има еден Симеон што се занимава баш со овој хороскоп и го имаше по телевизии памтам и можам да кажам дека доста точен беше,баш ќе изгуглам да најдам уште нешто интересно па да постирам.
 

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
25
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
КАЊА (од 18 Септември до 17 Октомври)

Љубители сте на читање книги и сакате да се здобиете со знаење кое одговара на вашите амбиции. Строги сте и вашата секојдневност е организирана под конец. Секогаш сте чувствителни и не поднесувате неверство. За вас бракот е врв на заедничкиот живот и се базира на лојалност.

Точно (y)