1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Индиски Хороскоп

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Baronessa, 20 февруари 2012.

 1. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Индискиот хороскоп се смета за исто толку точен и вистинит како и западниот но датумите и знаците се различни...
  МЕСХА (од 15 Април до 15 Мај)

  Силна ментална сила помага успешно да остварите се што ќе замислите, амбициозни сте и никогаш не попуштате. Изразената смисла за иницијатива ве прави природен лидер. Во љубовта не се двоумите да ги земете работите во свои раце.

  ВРИШАБА (од 16 Мај до 16 Јуни)

  Ова е знакот на комуникативноста и уметноста на изразување. Не сакате површност. Во односите со другите сте внимателни и избегнувате преголема блискост додека не стекнете доверба. Полни сте со љубов и важите за личност со големо срце, постојано тежнеете за романтика и сте еден од најверните партнери.

  ИТУНА (од 17 Јуни до 16 Јули)

  Мозокот ви работи со сто на час, а вашите способности за приспособување на ситуацијата се неограничени. Најсилна страна ви е хуморот кој го користите за заведување.

  КАТАКА (од 17 Јули до 17 Август)

  Месечината владее со овој знак. Чувствителни, таинствени, врзани за своите корени и најважно ви е семејството. Страв ви е дека ќе бидете оставени, особено од партнерот. Во љубовта сте интуитивни и сакате да ги предвидите чувствата на саканата личност.

  СИМХА (од 18 Август до 17 Септември)

  Сакате раскош и уживање. Од надвор изгледате грубо, но всушност сте многу лојални. За вас парите се основата на секоја битка и не се откажувате додека не победите. Многу сте горделиви и не поднесувате рамнодушност.

  КАЊА (од 18 Септември до 17 Октомври)

  Љубители сте на читање книги и сакате да се здобиете со знаење кое одговара на вашите амбиции. Строги сте и вашата секојдневност е организирана под конец. Секогаш сте чувствителни и не поднесувате неверство. За вас бракот е врв на заедничкиот живот и се базира на лојалност.

  ТУЛА (од 18 Октомври до 16 Ноември)

  Друштвени, опкружени со пријатели. Ова е знакот на приврзаноста, па не поднесувате раскинувања без разлика какви се. Поради тоа што сте хумани, често не ги забележувате стапиците кои ви ги поставуваат.

  ВРИШУКА (од 17 Ноември до 16 Декември)

  Со вашиот знак владее богот Шива, кој се уништува за повторно да изгради. Како и водената струја, вие сте постојано во движење, но никој не ја познава длабочината на вашата душа. Не сакате да покажувате чувства од страв да не паднете во стапица на лоши пријатели.

  ДАНУС (од 17 Декември до 14 Јануари)

  Оптимисти, полни со детски ентузијазам. Сметате дека сте родени за нешто најдобро. Знаете на време да ги уочите грешките и да ги поправите. Кога се парите во прашање, често влегувате во ризици, а во љубовта сакате да ви се воодушевуваат.

  МАКАРА (од 15 Јануари до 13 Февруари)

  Со вас ништо не е оставено на случајот, но секогаш поминувате низ некоја тешка фаза пред да ги остварите целите. Во детството покажувате знаци на рана зрелост, но возрасните се опуштаат дури откако финансиски ќе се обезбедат. Во љубовта сте сигурни и понекогаш строги.

  КУМБА (од 14 Февруари до 14 Март)

  Ја почитувате својата, но и туѓата слобода и поради тоа очекувате таков однос и од другите. Околу себе создавате круг на пријатели кои се надвор од животна опасност. Сакате да учите, а во љубовта се срамите и ретко го правите првиот чекор.

  МИНА (од 15 Март до 14 Април)

  Креативни, но често не си давате шанса да ги остварите соништата. Зад надворешната воздржаност се крие гордоста, па иако навидум не им пристапувате на другите, всушност чекате тие да дојдат кај вас. Љубовта ве храни.
   
  На The Tramp, Coyote, Deep Red и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Тула :D
   
  На Daniela му/ѝ се допаѓа ова.
 3. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  КАТАКА (од 17 Јули до 17 Август) :smug
   
 4. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Месха :wavespin
   
  На Dea му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Иии, првата реченица најточно ме опишува... :D
   
  На The_melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 6. iskra

  iskra Староседелец

  Зачленет на:
  21 октомври 2011
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  300
  СИМХА (од 18 Август до 17 Септември)
  Сакате раскош и уживање. Од надвор изгледате грубо, но всушност сте многу лојални. За вас парите се основата на секоја битка и не се откажувате додека не победите. Многу сте горделиви и не поднесувате рамнодушност.

  :)
   
 7. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
  ВРИШАБА (од 16 Мај до 16 Јуни)

  Ова е знакот на комуникативноста и уметноста на изразување. Не сакате површност. Во односите со другите сте внимателни и избегнувате преголема блискост додека не стекнете доверба. Полни сте со љубов и важите за личност со големо срце, постојано тежнеете за романтика и сте еден од најверните партнери.
   
 8. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Данус
  Нешто ми е погодено
   
 9. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  ВРИШУКА (од 17 Ноември до 16 Декември) :eekops:
   
 10. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  ВРИШАБА (од 16 Мај до 16 Јуни)

  Ова е знакот на комуникативноста и уметноста на изразување. Не сакате површност. Во односите со другите сте внимателни и избегнувате преголема блискост додека не стекнете доверба. Полни сте со љубов и важите за личност со големо срце, постојано тежнеете за романтика и сте еден од најверните партнери.

  Интересантно и врло истинито, могу ти речи :cool:
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: