1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Известувања околу форумот

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од MissChievous, 24 мај 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
 2. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Избришани се 2 мислења на членката @afrodita во темите Македонска литература и Моментални читам, поради оф топик и латиница.
  Capture 222.PNG
  Capture 333.PNG
   
 3. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Изменето едно мислење на @diva orhideja во темата „Тетоважи“ и заработен бан поради постирање на порнографска содржина.
  Поради тоа, нема да постирам screenshot.
   
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Избришано мислење на @afrodita во темата „Чудни места каде сте имале секс“ поради навреда на член, истото нема потреба да биде јавно прикажано со screenshot. Членот е испратен на одмор од 2 недели.
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Во темата „Облека за матура за момци“ избришано едно мислење на @Holla причина за оф-топик, башка постои копчето „ми се допаѓа“, не мора да се пише само колку да се каже дека се сложува со мислењето.
  111.jpg
   
  На Holla му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Во Бројаница - предание и верување во нејзината моќ, избришан е пост на @diva orhideja поради празен цитат на воведот.
  Од празно/нинџа мислење немит скриншот. :unsure

  Во Посвети песна, избришани се мислења на @Aristokrat и @diva orhideja поради оф топик.
  дцкјфјк.jpg хјгчнв.jpg
  ---
  Да не трупам по сто мислења, пак за истата тема се работи (Посвети песна), и е избришан уште еден оф топик на @diva orhideja .
  hjhugj.jpg
  Ќе ве замолам за цветчиња, сликички итн. што ги пишувате како одговор на посветата, да ги пишувате во чет-муабети или на профилот/по порака на корисникот. Или евентуално посветете песна назад и ќе си остане темата чиста. :)
   
  #18 Electra, 24 јуни 2014
  Последна промена: 25 јуни 2014
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Преместени две мислења од @diva orhideja од темата Поезија/проза на друг јазик во темата Мисла на денот во играчница. Темата за Поезија и проза на друг јазик повлекува лични дела пишани на странски јазик, не слики од цитати на познати ликови.
   
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Во темата Како бирате партнери за сериозно, а како љубовници? избришано е мислење на членот @diva orhideja , причина: оф топик. Во темата Каде е членот? избришано е мислење на членот @diva orhideja , причина: оф топик.

  1.png
  2.png

  @diva orhideja не си повеќе нов член, знаеш како идат работите. Те замолувам да внимаваш со мислењата дали се офтопик, да не се казнуваме за банални работи.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: