1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Известувања за нови колекции, попусти, распродажби, промоции

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Ivance, 17 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Во Cosmo има неверојатни попусти, денес имаше толку гужва во Зебра, не можев ни да видам убаво. Премногу девојки кои промовираат нешто на секој чекор, премногу жени се будаат и се задржуваат долго на рафт за еден кармин... се надевам дека попосле ќе биде поолабавено. Знам дека на 6-ти, 7-ми и 8-ми има 30% попуст на сите производи на Gosh (баш си бендисав едно карминче), има многу попусти и на Maybelline (Colorama Tube Gloss [сјај за усни]- 67 ден.; Colorama Lip Gloss [сјај за усни]- 89 ден.; Colorama моливче за усни - 75 ден,; Colorama Mono Eye [сенка]- 89 ден.). На Rimmel исто така има попусти (Lasting Finish [течна пудра] - 193 ден.; Scandal Eyes Extra Black [маскара] - 199 ден.), а она што најмногу ме привлече беше:

  - Сет L'Oreal Manga маскара + Mat Magique пудра за 499 денари, ако има некој искуство со овие 2 производи нека пише.
  - Rimmel Kate Moss кармин за 119 денари, одамна ги меркам овие карминчиња, не дека и вака се нешто прескапи, ама ете баш денес налетав на нив на уште подобра цена, ако има некој исуство и со овој производ нека пише.

  Него, да не знаете денес до кога се отворени продавниците на Cosmo?
   
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Scandal Eyes Extra Black [маскара] - 199 ден. Ја земав маскарава на Валентајн за 189 ден. :D
  Инаку супер е, задоволна сум од неа.Ти ја препорачувам и оваа -scandaleyes rockin' curves mascara.

  - Rimmel Kate Moss кармин за 119 денари - супер цена би требало да е убав карминот. Имаше избор на нијанси?
  Јас имам навика пред да купам кармин или сјај да го отворам и да го мириснам,пошто има некои кармини што смрдат.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Конретно од оние на Кејт Мос немаше ИЧ избор, утрово во Зебра имаше 2 или 3 нијанси на црвено, а пред некој саат во ГТЦ мислам дека само една нијанса видов, класична црвена. Потоа заминав во ДМ и имаше едно 10-12 нијанси таму, но по стандард цена за 200 денари. Ќе проверам и утре сабајле во Зебра пак, не се откажувам. :zelen

  Иначе, мислев дали да ги земам таа маскарата на Римел и пудрата на Римел (двете заедно би ме фатило помалце од 400), но се решив за сетот на L'Oreal маскара и пудра за 500. Прееска онака од интерес додека бев во ДМ си реков да ги видам тие 2 парчиња посебно (пошо вака као сет во кесе не можеш да ги видиш какви се) и за жал немаше тестери, но ако ти се верува, маскарата оригинално е 500, а пудрата 600 и нешто. (wasntme)
   
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  А да видиш во Космо во Сити Мол можеби ќе најдеш повеќе избор за кармините.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Денес во Dm бев, мусот на Catrice што го меркам месец дена е на попуст од 345 денари на 135! Али за жал, ни во првиот маркет каде што бев (кај Бит пазар) немаше останато, ниту во оној кај Просветно дело. Буквално, само тестери останале... баш ми е жал што ја пропуштив приликата. Исто така, има и попусти на други работи од Катрис, разни кармини и сјај, ајлајнер, маскара... Може добар шопинг да се направи.
   
 6. nevinaorospija

  nevinaorospija Нов член

  Зачленет на:
  9 август 2015
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
  Дали знаете кога има попусти во трговскиот центар ТЕГ во Тирана ?
   
 7. stole04

  stole04 Староседелец

  Зачленет на:
  23 мај 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  12
 8. TraSsss

  TraSsss Нов член

  Зачленет на:
  19 февруари 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Ima
   

Сподели: