Известувања за нови колекции, попусти, распродажби, промоции

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Не заборавајте дека и утре (четврток) од 18 до 22 часот ве очекува професионалната стилистка Јелкица Поповска! Побарајте ја на првиот кат(City Mall) веднаш до "Ало-Ало" и добијте бесплатни совети за вашиот личен стил или пријавете се да закажете термин за шопинг. Најсреќните ќе добијат гифт картичка на подарок!
72458_446441048769247_888736906_n.jpg
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Утрово не' изненади најава на отворање на H&M, во центарот на Скопје. На излог веднаш спроти Т.Ц. Рамстор стои информација дека наскоро таму ќе може да ги најдеме парчињата на модниот бренд H&M.
se-otvora-ham-vo-skopje-01.jpeg

На официјалниот сајт се уште нема никаква информација, па секое инфо е добредојдено. Дали навистина H&M пристигнува во Македонија или не, останува да видиме.
se-otvora-ham-vo-skopje-02.jpeg

se-otvora-ham-vo-skopje-03.jpeg

se-otvora-ham-vo-skopje-04.jpeg
Извор-ЦрноБело
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Наслушнав дека нема да се отвара H&M , ќе се отварало некоја друга продавница која само се служела со рекламите на H&M,но затоа копанијата ќе поднела тужба за користење на нивното лого. Колку е ова вистина останува да видиме.
Исто така, прочитав дека ќе доаќаат нови брендови меѓу кои и Ралф Лорен...
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
[quote="JaMi, post: 260718, member: 446"]Наслушнав дека нема да се отвара H&M , ќе се отварало некоја друга продавница која само се служела со рекламите на H&M,но затоа копанијата ќе поднела тужба за користење на нивното лого. Колку е ова вистина останува да видиме.
Исто така, прочитав дека ќе доаќаат нови брендови меѓу кои и Ралф Лорен...[/quote]
Ако па овие првите нашлушнале како што наслушнале вториве и најавиле дека ке тужат,ваљда не се глупи да отвараат за да бидат тужени :D:svirka
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
[quote="JaMi, post: 260718, member: 446"]Наслушнав дека нема да се отвара H&M , ќе се отварало некоја друга продавница која само се служела со рекламите на H&M,но затоа копанијата ќе поднела тужба за користење на нивното лого. Колку е ова вистина останува да видиме.
Исто така, прочитав дека ќе доаќаат нови брендови меѓу кои и Ралф Лорен...
Ако па овие првите нашлушнале како што наслушнале вториве и најавиле дека ке тужат,ваљда не се глупи да отвараат за да бидат тужени :D:svirka[/quote]

епа веќе искористиле туѓи перја за промоција и ајт ќе видиме сеа- шта че да буде,кад че да буде :D
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Утрово не' изненади најава на отворање на H&M, во центарот на Скопје. На излог веднаш спроти Т.Ц. Рамстор стои информација дека наскоро таму ќе може да ги најдеме парчињата на модниот бренд H&M.
se-otvora-ham-vo-skopje-01.jpeg

Вака сега, во продавницава поголем дел од облеката е H&M. Но, да дадам предупредување - внимателно прегледајте го парчето облека кое планирате да го купите. Земав фармерки пред недела дена, дома приметив дека има оштетување. Вработените без проблем прифатија да ми ги заменат, но проблемот беше што сите фармерки од таа линија беа фалични. На крај после минимум пола саат пробување други панталони и после огромната љубезност и помош од страна на вработени девојки, си заминав со пар панталони кои првично не ми се допаднаа, но сепак без оштетување.