1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Известувања за нови колекции, попусти, распродажби, промоции

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Ivance, 17 февруари 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Не заборавајте дека и утре (четврток) од 18 до 22 часот ве очекува професионалната стилистка Јелкица Поповска! Побарајте ја на првиот кат(City Mall) веднаш до "Ало-Ало" и добијте бесплатни совети за вашиот личен стил или пријавете се да закажете термин за шопинг. Најсреќните ќе добијат гифт картичка на подарок!
  [​IMG]
   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Кооога ќе имаааа попустчеeee во Pull&Bear? (wasntme)
   
 3. jovanKH2O

  jovanKH2O Староседелец

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  82
  Во септември.
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Утрово не' изненади најава на отворање на H&M, во центарот на Скопје. На излог веднаш спроти Т.Ц. Рамстор стои информација дека наскоро таму ќе може да ги најдеме парчињата на модниот бренд H&M.
  [​IMG]
  На официјалниот сајт се уште нема никаква информација, па секое инфо е добредојдено. Дали навистина H&M пристигнува во Македонија или не, останува да видиме.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]Извор-ЦрноБело
   
  На Luckky, Rêveur, DarkPassenger и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Again me, со истото прашање. (wasntme)
   
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Наслушнав дека нема да се отвара H&M , ќе се отварало некоја друга продавница која само се служела со рекламите на H&M,но затоа копанијата ќе поднела тужба за користење на нивното лого. Колку е ова вистина останува да видиме.
  Исто така, прочитав дека ќе доаќаат нови брендови меѓу кои и Ралф Лорен...
   
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  [quote="JaMi, post: 260718, member: 446"]Наслушнав дека нема да се отвара H&M , ќе се отварало некоја друга продавница која само се служела со рекламите на H&M,но затоа копанијата ќе поднела тужба за користење на нивното лого. Колку е ова вистина останува да видиме.
  Исто така, прочитав дека ќе доаќаат нови брендови меѓу кои и Ралф Лорен...[/quote]
  Ако па овие првите нашлушнале како што наслушнале вториве и најавиле дека ке тужат,ваљда не се глупи да отвараат за да бидат тужени :biggrin:svirka
   
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Ако па овие првите нашлушнале како што наслушнале вториве и најавиле дека ке тужат,ваљда не се глупи да отвараат за да бидат тужени :biggrin:svirka[/quote]

  епа веќе искористиле туѓи перја за промоција и ајт ќе видиме сеа- шта че да буде,кад че да буде :biggrin
   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Вака сега, во продавницава поголем дел од облеката е H&M. Но, да дадам предупредување - внимателно прегледајте го парчето облека кое планирате да го купите. Земав фармерки пред недела дена, дома приметив дека има оштетување. Вработените без проблем прифатија да ми ги заменат, но проблемот беше што сите фармерки од таа линија беа фалични. На крај после минимум пола саат пробување други панталони и после огромната љубезност и помош од страна на вработени девојки, си заминав со пар панталони кои првично не ми се допаднаа, но сепак без оштетување.
   
  На Mila Kunis, Coelho, JaMi и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Попусти насекаде...
  Но како што можев да забележам најниски цени до сега се во Калиопе ,Теранова и Њу Јоркер.
   

Сподели: