1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Игри со империи

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Kisserboy, 20 март 2012.

 1. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Без лутење, ама ми се чини дека е ова за деца.... Од старт не ми се допаѓа ни графика ни ништо.
   
 2. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Абе игри со империи се широк поим... Но ете, ако сакаш повеќе фокусирани на битка, мислам дека веќе доби добри препораки.
  Но што ако повеќе те интересира градењето, управувањето со самото „секојдневие“ на империите?
  Тогаш пробај која било од нешто постарите, но одлични city-building игри на Sierra и Impressions Games, односно:

  Zeus (& Poseidon exp. pack) - Антички јужен сосед:
  [​IMG]

  Pharaoh (& Cleopatra exp. pack) - Антички Египет:
  [​IMG]


  Children of the Nile (& Alexandria exp. pack) - Антички Египет во поново руво:
  [​IMG]

  Emperor: Rise of the Middle Kingdom - Античка Кина:

  [​IMG]

  Caesar IV - Антички Рим:
  [​IMG]
   
 3. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
 4. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Rise of Nations и Command and Conquer Generals, најомилени.
   
 5. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376

Сподели: