Игри со империи

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
http://off.net.mk/igri/strategii/goodgame-empire играта е одлична и не треба ништо да симнувате, само кликнете на линкот, а после тоа препорачувам и full screen да си подесите.
Отвори ја прикачената датотека 16558
Без лутење, ама ми се чини дека е ова за деца.... Од старт не ми се допаѓа ни графика ни ништо.
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Абе игри со империи се широк поим... Но ете, ако сакаш повеќе фокусирани на битка, мислам дека веќе доби добри препораки.
Но што ако повеќе те интересира градењето, управувањето со самото „секојдневие“ на империите?
Тогаш пробај која било од нешто постарите, но одлични city-building игри на Sierra и Impressions Games, односно:

Zeus (& Poseidon exp. pack) - Антички јужен сосед:


Pharaoh (& Cleopatra exp. pack) - Антички Египет:Children of the Nile (& Alexandria exp. pack) - Антички Египет во поново руво:


Emperor: Rise of the Middle Kingdom - Античка Кина:Caesar IV - Антички Рим: