1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Игри со империи

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Kisserboy, 20 март 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  АКО ИМА НЕКОЈ ОД ВАС ШО ЗНАЈ НЕКОЈА ИГРА СО ИМПЕРИИ КАКО ПРИМЕР AGE OF EMPIRES НЕКА ПИШИ..СЛОБОДНО ПИШЕТЕ ВО КОМЕНТАР И НЕКОИ НОВИ ИГРИ КОИ СЕ ИНТЕРЕСНИ !!! :)
  [​IMG]
   
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Се` зависи шо бараш. Ако си за Real time, stronghold сериите ти се многу добра работа. За turn based земи си ја Civilization 4 како задолжителна литература.
   
  На Luckky и 4FUN им се допаѓа ова.
 3. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Ако научеш добро да ја играш Rome Total War, [​IMG]
  нема излавање од дома, исто ко и Medieval.. :D
   
  На Luckky, Arkantos и Saladin им се допаѓа ова.
 4. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
 5. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Не знам за вас јас уште знам да си ја играм Stronghold, Rise of Nations i Age... само кога имам слободно време :D
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  [​IMG]
  [​IMG]
  Е ова... Ова не е игра... совршенство - според мене :)
   
  На Luckky, Nighty, Kisserboy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Малку сум лаик за игриве :sram
  Каде можам да ги најдам? Мислам за симнување на пример :)
   
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  torrent да си земиш и после преку нет ќе слегваш игри..;)
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  замунда ги има повеќето од игрите, исто kickass torrent ги има, thepiratebay...торенти колку сакаш:)
   
 10. janaja

  janaja Нов член

  Зачленет на:
  20 јуни 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  http://off.net.mk/igri/strategii/goodgame-empire играта е одлична и не треба ништо да симнувате, само кликнете на линкот, а после тоа препорачувам и full screen да си подесите.
  TwoKingdoms.jpg
   

Сподели: