Игри со империи

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
АКО ИМА НЕКОЈ ОД ВАС ШО ЗНАЈ НЕКОЈА ИГРА СО ИМПЕРИИ КАКО ПРИМЕР AGE OF EMPIRES НЕКА ПИШИ..СЛОБОДНО ПИШЕТЕ ВО КОМЕНТАР И НЕКОИ НОВИ ИГРИ КОИ СЕ ИНТЕРЕСНИ !!! :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Се` зависи шо бараш. Ако си за Real time, stronghold сериите ти се многу добра работа. За turn based земи си ја Civilization 4 како задолжителна литература.
 
  • Like
Реакции: Luckky and 4FUN

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,265
9,107
1,683
Малку сум лаик за игриве :sram
Каде можам да ги најдам? Мислам за симнување на пример :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Малку сум лаик за игриве :sram
Каде можам да ги најдам? Мислам за симнување на пример :)
замунда ги има повеќето од игрите, исто kickass torrent ги има, thepiratebay...торенти колку сакаш:)