Зошто машките се опседнати со женските гради?

mistergirl100

Нов член
14 јуни 2014
10
6
3
25
Не се опседнати ..Според искуството градите не се тие кои што ги тераат да се заљубат,тие се само за една вечер од задоволство а и не се сите машки исти некои сакаат слаби некои средни полни ..некои гради задници итн ...Исто како и кај женските сонуваат за згоден но во реалноста имаат сосем спротивно од тоа ..понекогаш треба да се има некаква граница помеѓу сонот и реалноста :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pisoi and Onkel

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Вероватно зошто се убави а секој го сака убавото....и јас сакам убави гради....понекогаш сакам моите да беа поголеми....ама јбг комплекс си иам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Па меки се ако немаж перница тука се они ако ти се пие млеко или немаш или те мрзи да земеш тука се и ако си под стрес или изнервиран ке ги стискаш
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
127
1,053
27
Дека се деца,сакаат да играат со градите и поспоро се развиваат од нас,така прочитав,ние сме понапредни
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: пријателство

пријателство

Истакнат Член
7 август 2018
155
34
328
сакам гради, само јас повеќе преферирам нога и газе. инаку зашто сакаме гради и јас незнам :rofl
 

Sasho

Полноправен Член
12 ноември 2020
36
11
8
38
Не сме опседнати ама сме љубители на округли работи што скокаат. :D Сакаме фудбалски топки и баскети и гледаме во гради поради асоцијација :D :D :D
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,099
5,640
1,683
Disco
Ништо не ми значела големина на цицки, не верувам некогаш да ми значи, со еден исклучок сите врски биле со женски особи со (пот)просечни гради а најзначајната врска во животов беше со особа која поради својот физикус имаше и соодветни гради, значи мали. Чудно е како машки лица во најголем дел се опседнати од голема цицка која се пафта наваму натаму па вени излезени и капилари испукани, no thanx.
Помалите гради имаат предност во секој поглед, да не навлегувам во детали, од тоа што "гледаат" над 90 степени а не во под :D или тоа што никогаш нема да свиснат 40+ за разлика од големи кои нажалост ќе бидат проблем за жената.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,565
7,174
1,153
Big Sur
Абе, они нека си се опседнати ако сакаат, ама не ми е јасна таа неизживеаност кога прават со рацете демек балони кај градите, ги дујаат образите и ококоруваат очи кога ќе мине некоја понадарена девојка покрај нив. Као, у реду е, Марјане, имаме очи, гледаме дека девојката има големи гради, твојата напалена гестикулација ништо не придонесува.
Што знам, веројатно порничите си го прават своето, сосе нереалната слика дека огромни гради и на 50+ ги побиваат законите на физиката и не се подложни на гравитација.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,099
5,640
1,683
Disco
Абе, они нека си се опседнати ако сакаат, ама не ми е јасна таа неизживеаност кога прават со рацете демек балони кај градите, ги дујаат образите и ококоруваат очи кога ќе мине некоја понадарена девојка покрај нив. Као, у реду е, Марјане, имаме очи, гледаме дека девојката има големи гради, твојата напалена гестикулација ништо не придонесува.
Што знам, веројатно порничите си го прават своето, сосе нереалната слика дека огромни гради и на 50+ ги побиваат законите на физиката и не се подложни на гравитација.

Да се уклучам во аматер-психолог моуд би рекол дека голем број машки лица веројатно им била ускратена цицка тогаш кога требало (првите 12-18 месеци живот како бебиња) па тоа им оставило последица за цел живот, тоа е толку присутно што дури ако човек не се пали на голема цицка има опасност да биде прогласен за peder :frantic
 
  • Haha
Реакции: Electra