Зошто машките се опседнати со женските гради?

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,269
9,111
1,683
Со оглед дека на форумов владее досада, за која сме самите виновни, а не некој друг, си реков да отворам тема. Ако има слична тема, нека биде споена. Имаше една тема: гради или задник, ама не е исто, барем по мене.

Добар дел од машките се загледуваат во женските гради. Останатите или се слепи, или се прават дека не гледаат.
Убаво е да се видат девојки/жени со бујни гради, но ако е тоа се што таа има, џабе. Накратко машките се опседнати со женските гради, женските пак се опседнати со машката опсесија, и понекогаш па и женските се опседнати со сопствените гради :)
Мада гледањето во нив, не значи дека сите се палат на нив.
Башка по интернетот се вртат статии демек било корисно по машкото здравје.
http://mkinfo.mk/ljubov-i-seks/item/11464-zenski-gradi-za-mazite-lek-za-zenite-oruzje

Накратко што е тоа што машките ги тера да гледаат во нив?
И девојки, дали тие што гледаат ги сметате за манијаци.
Воведов ми е ср*ње пошо не ме бива за воведи.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyle and Yvette

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
28
Женско плуќно крило е закон ствар. Составуе и раздвојуе фамилии, храни деца, добра е за перница, млеко од ци*ка викаат дека лечи јачмен од око, баба Рада треба емисија да напраи за тоа, језда нејзините се троа презреани, и сеа само деца можат клик-клак со нив да си играат.
Големината не е битна, битно е да ја има.
 

Violet

Полноправен Член
2 март 2014
32
40
18
36
рајска градина
Јас не познавам опседнати (worried) ама добра тема. Кој што нема во тоа си гледа :igra
но што си мисли кога гледа..:giggle
Ми пречи само што некои ке те забулат и до врат да си закопчан и ке префрлат ама неможе да се забране, само шамар иначе никој неможе да се прави слеп пред убави нешта.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,141
1,153
Big Sur
@Frank ти ко автор не ни кажа дали и зошто си опседнат.
И што подразбирате под опседнатост? Гледање, одмерување, споредување со други...пипкање? :zelen
Може ги/ве потсеќаат разните големини на топчести елементи од детството - џамлии, пинг-понг топчиња, тениски, баскети, може мамат на плодење, има па и несудени пекари во потрага по тесто за обликување...не знам, нисам паметна.
Арни се ко украси, ама оди носете ги тие израстоци подложни на гравитација. :nah
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,839
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
2014та во Скопје се гради а во Охрид се цицки.
Не знам за вас дали сте опседнати, ама јас да имав цицки по цел ден ќе си ги масирав.
Иначе мене ако ме најдовте да ме прашате, јас попрво би избрал бразилски задник него било какви гради...поголема опсесија ми е задникот кај жените.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,612
1,683
Disco
Мора да е нешто останато од еволуциските текови од минатото, као голема цицка - поздраво потомство, плодност, исто како широка карлица и тие ствари.
Инаку големината на цицката не прави никаква разлика во сексуалните ствари, уште помалку за квалитетот на една врска или за волуменот за исцицано млеко од евентуално бебе, значи реликт, атавизам од минатите времиња на кој не му е место во Атомското доба.:cool:
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,011
9,637
1,683
Normandy
Од буквално семиотични причини.
Ако запазиш на праисториските венери истакнати се градите и задникот - обележје за плодност. Nature herself has imprinted on the minds of all the idea of god. Така и ова.
 
Последна промена:

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
480
1,393
1,093
Не верувам дека сите се опседнати со женските гради. Макар што морам да признаам дека забавно е да си играш криенка во нив. Јас лично не сум голем љубител на гради, повеќе преферирам задник, отколку гради. Кога сме кај градите ги сакам кренати,не ми е битна ама ич големината. Иако не верувам дека сите машки се опседнати со женските гради, мислам дека не се баш и некој знак за плодност, сепак се една многу важна ерогена зона кај женскиот, но и кај машкиот пол. Едноставно природата не натерала да ги сакаме, но не и да сме опседнати. И реално нема баш некое логично објаснување. Љубете ги женските гради и милувајте ги, сигурно е поздраво од пушењето.:mstickle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991