1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Зошто е подобро да си женско?

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од важна, 24 февруари 2012.

 1. devojka9999

  devojka9999 Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  43
  402096_363911293623662_312675395413919_1654811_1113002093_n.jpg
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Auditore

  Auditore Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  272
  Овие неколкуве незначи дека не се точни и за машко =)
  Зошто мислите дека некои од нас неможат да се оженат со богата жена и дека размислуваме со гениталиите (што ова всушност е и бесмислено, бидејќи сите го имаме истиот нагон) и дека неможеме да си дозволиме секс и дека ние се грижиме дали ке ни се дигне додека вие не се грижите дали ќе се навлажните, бидејќи коментарите зад завеса се истите (мене ми се дигна а таа неможеше ни да се навлажни, бооо) и да, постојат и доста самоуверени машки и знаеме дека можеме да легнеме КОЈА сакаме КОГА сакаме и КАДЕ сакаме... ;)
   
 3. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  хахахахаххаха :rofl, ова е најјако.
   
  На Nightmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
  • Секогаш ни ја отвораат вратата и имаме предност на минување.
  • Во тоалетот не треба да се грижиме дали тој до нас ни гледа во гениталиите.
  • Доминираме со насловните страници на модните магазини.
  • Во ред е ако не сакаме спорт.
  • Секогаш сме сигурни дека детето е наше.
  • Ако сме чувствителни и плачеме никој не смета дека сме хомосексуалци.
  • Не викаат „понежен пол“.
  • Никогаш не треба да се прашуваме дали сме го довеле до оргазам.
  • Хормоните не ни го прават гласот чуден, само градите поголеми.
  • Можеме да одиме во групи во тоалет без да помислат дека сме чудни.
  • Можеме да ги обвиниме хормоните за промените во расположението во било кој период од месецот.
  • Можеме лесно да најдеме некој за да танцуваме на диско подиумот и слободно може да биде од истиот пол.
  • Пријателките не поддржуваат кога сме сингл и депресивни.
  • Не треба да собираме храброст да поканиме некој на состанок, да ја испланираме цела вечер, па да се јавиме за некој ден со надеж дека личноста е заинтересирана за втор состанок.
  • Не треба да се грижиме дали ја кажуваме вистинската работа во вистинското време за да спречиме кавга, затоа што ние ги планираме сите кавги, кога ќе започнат, а кога ќе му простиме.
  • Нашите пријатели не го третираат сексот како спорт во кој мора да учествуваме што почесто.
  • Кул е да се биде татина ќеркичка, но не и мамино синче.
  • Постојат мигови кога чоколадото навистина може да ги реши сите наши проблеми.
  • Можеме да се опијаниме побргу и поевтино од мажите.
  • После кавга секогаш остануваме да спиеме на спалната, а тој оди на каучот.
  • Жените ја знаат вистината дали големината е важна...
   
 5. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Не би запалило ова кај мене .. јас тие таквите полицајци ги нарекувам идиоти .. коишто сигурно немаат видено жена/девојка во животот.
   
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Дали машко или женско,се си има своја предност како и свои негативности.
  него оти темава во хумор,поарно не е во кафе муабети?
   
 7. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  1. Кога тоне бродот, жените (и децата) први се спасуваат
  2. Можеш да си ја гушнеш другарката без да размислуваш дека ТИ СИ ГЕЈ
  3. Ако женско заплаче таа е сензитивна, а машко ако заплаче тогаш е мекуш
  4. Никој не се онесвестува кога ќе ги соблечеш обувките
  5. Подобро лажеме
  6. Секоја караница можеш да ја прекинеш набрзина со плачење
  7. Жените имаат повеќе од една ерогена зона (во случај машките да не знаеа)
  8. Можеш да ја задржиш возачката дозвола и при најтежок прекршок! Шифра: крокодилски солзи
  9. Шансите да те фатат во љубовна афера се минимални затоа што не се фалиш на сите страни
  10. Жените се подобри во караниците.
   
 8. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Трето шесто седмо и осмо .. ај не :)
   
 9. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Правиме 100 работо во исто време
  Секогаш е по наше
  Колку и сме погрешиле,со нашиот поглед пак ни простувате
   
 10. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  385
  Допаѓања:
  132
  Жените се посериозни и ги прифаќаат одговорностите, а машките избегнуваат секаква одговорност. Жените се посовесни, а машките не.
   
  На poslusen му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: