Зошто е подобро да си женско?

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
272
663
Wherever you want me to be
- Клечиме коа мочаме , па многу полесно поминуваме ако паднеме пијани у WC-то:)
- можеме да се омажиме за богат маж и цел живот нишо да не работиме
- Жените можат да маструбираат повеќе пати дневно од мажите :mstickle
- Жените имаат повеќе од една ерогена зона
- Не размислуваш со своите гениталии
- менструација - една причина повеќе да кажеш не
- Жена без долен веш е секси и дива, маж без долен веш е просто кажано - одвратен
- Мажите можат да си замислат секс 200 пати у ден, а жените можат да си го дозволат
- Жените не се грижат дали ќе им се дигне
- Жените не можат да имаат влакна во енормни количини по своето тело
- мажите ти отвараат врата и ти палат цигара
- Можеш да легнеш КОГО сакаш, КОГА сакаш, КАДЕ сакаш - АКО сакаш!:D

Овие неколкуве незначи дека не се точни и за машко =)
Зошто мислите дека некои од нас неможат да се оженат со богата жена и дека размислуваме со гениталиите (што ова всушност е и бесмислено, бидејќи сите го имаме истиот нагон) и дека неможеме да си дозволиме секс и дека ние се грижиме дали ке ни се дигне додека вие не се грижите дали ќе се навлажните, бидејќи коментарите зад завеса се истите (мене ми се дигна а таа неможеше ни да се навлажни, бооо) и да, постојат и доста самоуверени машки и знаеме дека можеме да легнеме КОЈА сакаме КОГА сакаме и КАДЕ сакаме... ;)
 

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
 • Секогаш ни ја отвораат вратата и имаме предност на минување.
 • Во тоалетот не треба да се грижиме дали тој до нас ни гледа во гениталиите.
 • Доминираме со насловните страници на модните магазини.
 • Во ред е ако не сакаме спорт.
 • Секогаш сме сигурни дека детето е наше.
 • Ако сме чувствителни и плачеме никој не смета дека сме хомосексуалци.
 • Не викаат „понежен пол“.
 • Никогаш не треба да се прашуваме дали сме го довеле до оргазам.
 • Хормоните не ни го прават гласот чуден, само градите поголеми.
 • Можеме да одиме во групи во тоалет без да помислат дека сме чудни.
 • Можеме да ги обвиниме хормоните за промените во расположението во било кој период од месецот.
 • Можеме лесно да најдеме некој за да танцуваме на диско подиумот и слободно може да биде од истиот пол.
 • Пријателките не поддржуваат кога сме сингл и депресивни.
 • Не треба да собираме храброст да поканиме некој на состанок, да ја испланираме цела вечер, па да се јавиме за некој ден со надеж дека личноста е заинтересирана за втор состанок.
 • Не треба да се грижиме дали ја кажуваме вистинската работа во вистинското време за да спречиме кавга, затоа што ние ги планираме сите кавги, кога ќе започнат, а кога ќе му простиме.
 • Нашите пријатели не го третираат сексот како спорт во кој мора да учествуваме што почесто.
 • Кул е да се биде татина ќеркичка, но не и мамино синче.
 • Постојат мигови кога чоколадото навистина може да ги реши сите наши проблеми.
 • Можеме да се опијаниме побргу и поевтино од мажите.
 • После кавга секогаш остануваме да спиеме на спалната, а тој оди на каучот.
 • Жените ја знаат вистината дали големината е важна...
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
11. Кога ќе не застане полицаец заради пребрзо возење, постои голема веројатност да се извлечеме со помош на солзите, а ако и тоа не помогне, секогаш тука е деколтето.
Не би запалило ова кај мене .. јас тие таквите полицајци ги нарекувам идиоти .. коишто сигурно немаат видено жена/девојка во животот.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Дали машко или женско,се си има своја предност како и свои негативности.
него оти темава во хумор,поарно не е во кафе муабети?
 

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
28
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
 1. Кога тоне бродот, жените (и децата) први се спасуваат
 2. Можеш да си ја гушнеш другарката без да размислуваш дека ТИ СИ ГЕЈ
 3. Ако женско заплаче таа е сензитивна, а машко ако заплаче тогаш е мекуш
 4. Никој не се онесвестува кога ќе ги соблечеш обувките
 5. Подобро лажеме
 6. Секоја караница можеш да ја прекинеш набрзина со плачење
 7. Жените имаат повеќе од една ерогена зона (во случај машките да не знаеа)
 8. Можеш да ја задржиш возачката дозвола и при најтежок прекршок! Шифра: крокодилски солзи
 9. Шансите да те фатат во љубовна афера се минимални затоа што не се фалиш на сите страни
 10. Жените се подобри во караниците.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
29
Правиме 100 работо во исто време
Секогаш е по наше
Колку и сме погрешиле,со нашиот поглед пак ни простувате
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Жените се посериозни и ги прифаќаат одговорностите, а машките избегнуваат секаква одговорност. Жените се посовесни, а машките не.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: poslusen