1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Зошто е подобро да си женско?

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од важна, 24 февруари 2012.

 1. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  1. ПМС – секогаш имаме изговор за лошото расположение, главоболката и незапирливата желба за чоколадо.
  2. Знаеме подобро да лажеме и манипулираме.
  3. Имаме поразвиен вербален фактор и знаеме аргументирано да се расправаме.
  4. Жените не се ќелави.
  5. Можеме да гледаме фудбалски натпревар без нервоза, бидејќи и онака гледаме во доброто тело на фудбалерот.
  6. Не е срамно ако не знаеме да смениме сијалица.
  7. Не патиме од комплексот „големината на пенисот“.
  8. Можеме да се возбудиме, а никој да не знае за тоа.
  9. Способни сме повеќе од 5 минути да не размислуваме за секс.
  10. Можеме да доживееме повеќекратен оргазам, еден по друг.
  11. Кога ќе не застане полицаец заради пребрзо возење, постои голема веројатност да се извлечеме со помош на солзите, а ако и тоа не помогне, секогаш тука е деколтето.
  12. Не мораме да се грижиме дека ќе ни откаже „опремата“.
  13. Жените се поубавиот пол.

  14. Можеме да излеземе без денар во џеб и секогаш да најдеме очаен дечко кој ќе ни го плати пијалокот.
  15. Способни сме да составиме cool outfit со повеќе од три бои, без да изгледаме како да не облекувал далтонист.
  16. Можеме да удриме машко, без страв дека ќе ни возврати со удар.
  17. Жените можат да одглумат оргазам.
  18. Кога ќе облечеме облека од нашиот партнер изгледаме causal, дечкото во нашата облека изгледа дебилно.
  19. Можеме да се прегрнуваме со нашите пријателки без страв дека ќе не квалификуваат како геј.
  20. Жените живеат подолго.
  21. Ние ја знаеме виситината за тоа дали големината е важна.
  22. Жените се способни во исто време да работат и размислуваат за повеќе работи.
  23. Имаме поголема толеранција на болка.
  24. Жените знаат кои се нивни деца и без ДНК анализа.
  25. Жените се попаметни.

  Извор: www.fama.mk

  Што ќе кажете на ова машки а :cool:
   
  На КрисТина К., Bibi@, Aaliyah и уште 11 други им се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Можеме да го извадиме и да мочаме кај сакаме.. ХАхХАха
   
  На Hkakashi, КрисТина К., Trouble и уште 9 други им се допаѓа ова.
 3. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  - Клечиме коа мочаме , па многу полесно поминуваме ако паднеме пијани у WC-то:)
  - можеме да се омажиме за богат маж и цел живот нишо да не работиме
  - Жените можат да маструбираат повеќе пати дневно од мажите :mstickle
  - Жените имаат повеќе од една ерогена зона
  - Не размислуваш со своите гениталии
  - менструација - една причина повеќе да кажеш не
  - Жена без долен веш е секси и дива, маж без долен веш е просто кажано - одвратен
  - Мажите можат да си замислат секс 200 пати у ден, а жените можат да си го дозволат
  - Жените не се грижат дали ќе им се дигне
  - Жените не можат да имаат влакна во енормни количини по своето тело
  - мажите ти отвараат врата и ти палат цигара
  - Можеш да легнеш КОГО сакаш, КОГА сакаш, КАДЕ сакаш - АКО сакаш!:biggrin
   
  На beautifull liar, Mystique, lady_blue и уште 15 други им се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  секогаш е подобро да си машко и ви гарантирам... ке легниш 2-3 женски и одма батка си највечи фраер у мало. а женско ако легни 2-3 е тогаш е најголема к***а во градот... simple as that...
   
  На beautifull liar, Hkakashi, Y1K991 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  1. Го завршуваш секој телефонски разговор за 30 секунди.
  2. За годишен одмор доволни ти се 7 дена и еден куфер.
  3. Можеш сам да ги отвориш сите конзерви и тегли со ајвар.
  4. Пријателите не те опоменуваат кога ќе се здебелиш.
  5. Кога менуваш програми на ТВ, не се задржуваш кај што ќе видиш солзи.
  6. Твојот задник не игра никаква улога на интервју за работа.
  7. Сите твои оргазми се вистински.
  8. Премногу секс нема да ти ја уништи репутацијата (напротив).
  9. За 300 денари добиваш 5 пара гаќи.
  10. Можеш да се истушираш и облечеш за 5 минути.
  11. Не мораш секоја ноќ да спиеш покрај нечии влакнести нозе.
  12. Можеш да јадеш банана и сладолед на јавно место и никој да не те гледа чудно.
  13. Автомеханичарите ти ја кажуваат вистината.
  14. Нема да се изнервираш ако некој не ти ја забележи новата фризура или чевли.
  15. Знаеш најмалку 20 начини да отвориш пивска флаша.
  16. Не те интересира што ти зборуваат зад грб.
  17. Три пара чевли ти се повеќе од доволни.
  18. Луѓето не те зјапаат во гради додека разговараш со нив..
  19. Ако некој носи иста како твојата кошула на забавата може и да не приметите
  20. И за крај едно прашање - што е тоа целулит?

  МОЖЕ ВАКА!!! :D
   
  На beautifull liar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  ова е зошто е подбро да си машко ко шо гледам... ете едно чупе да биди нанаша страна...
   
  На beautifull liar, The Tramp и Andrea Bloodbucket им се допаѓа ова.
 7. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Маж е збор кој не губи вредност :).
   
  На beautifull liar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  - Ние сме понежниот пол
  - Мажите ни се извинуваат со цвеќе
  -Живееме подолго до мажите.
  - Ние ја знаеме вистината дали големината е навистина важна
  -Имаме атрибути за ибегнување на казната за пребрзо возење или лошо паркирање. Малку флерт или привремени солзи праваат чуда.
  - Последиците од бурната ноќ можеме да ги прикриеме со пудра и повторно супер да изгледаме.
  - Поиздржливи сме на болка иако мажите го мислат споротивното.
  -Секогаш имаме изговор за малтретирање на мажите-ПМС
  -Нашето излегување е секогаш поефтино од она на мажите. Не само што најверојатно помалку ќе испиеме туку секогаш ќе се најде некој што ќе ни ја плати пијачката.
  -Ако не сме депилирани тоа нема никој да го знае ни да го види.
  -Секоја сезона не е само промена на годишното време,тоа значи сосема нова гардероба за нас.
  -Можеме да гледаме фудбалски натпревар без да се нервираме.
  -Ние ќе прашаме за насоката, па така возејќи ретко ќе се изгубиме, а ако се случи тоа,- не се срамиме да признаеме.
  -Можеме да преспиеме кај својата другарка и на излегување слободно да играме со неа, без таа да си помисли дека и се пуштаме.
  -Можеме да правиме повеќе работи одеднаш.
  -Можеме да правиме се што и мажите само на високи потепици
  -Ние можеме и знаеме да признаме кога не сме во право и да се извиниме кога ќе погрешиме.
  -Понекогаш и чоколадото знае да ни ги реши проблемите
  -Ако се одлучиме за некоја машка професија сите ќе не сметат храбра.


  http://interesno.com.mk/fun/34-interesting/14900-zosto-e-super-da-si-zena
   
  На Oleri му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Индискo оревче

  Индискo оревче Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 април 2012
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  99
  Колку глупости се изначитав :D

  СРАМНО Е!

  Океј е некогаш м’жето да частит чисто ради некој негови машки гордости и глупости, ама излегвењето без скршен денар надевајќи се дека некој ќе частит пијачка... е многу многу испод достоинство!

  Sure?

  Добро, ова си е веќе индивидуално. :))

  LOL!

  Каква сакат нека е пудрата, се познават на лицето. И уш погрдо го прајт, само ние се филмаме дека уствари не’ прајт поубај.

  Ам тие шо немет пари шо прает?


  Дека мојме да напрајме 99 посто од работите шо ги прает мажите, мојме... ама на штикли?! Јес да е можно да се цепит дрва на штикли, ама која е поентата? xD

  Или во малограѓанска средина ко балканов наш, ќе не’ гледет ко ненормални... и да не ве чудит ако станите курви преку ноќ, а вие да не знајте за то... пошо на такви работни места најчесто имат многу машки колеги... и сиииииигурно со нив се дешавет некој матни работи... ахлеле :D
   
  На Bibi@, Trouble, The_Mayor и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Значи тука е темата каде се собираат феминистички настроените дејовки од форумот.:zelen
  Без да набројувам само ќе ги кажам двете причини, зошто е добро да си машко.
  -не го гледаме календарот, и не го пресметуваме времето во менстуации пр. (уште 2 менструации и доаѓа летото).
  -поштедени сме да не седнеме на столот за пораѓај.
  Ова не е исмејување, само болна вистина за која не ви завидуваме ние машките.
   
  На Hkakashi и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.

Сподели: