1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

За што сте дојдени на форумов?

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 30 јули 2012.

 1. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Еве ме и мене после подолго време, овде сум бидејки ми недостасувавте, но вероватно неможете да се сетите на мене
   
  На Ѕвездичка му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Кој не би се сетил на Паднатиот Ангел :D Добредојде пак!
   
 3. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  За забава и запознавање некого,а со тоа и стекнување пријателства и надвор од форумов.
   
  На lukas_88 и Makedonec им се допаѓа ова.
 4. FemmeFatale

  FemmeFatale Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 октомври 2017
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  48
  За забава и добра дискусија. :wavespin
   
  На lukas_88 и Ѕвездичка им се допаѓа ова.
 5. Dr.Octopus

  Dr.Octopus Нов член

  Зачленет на:
  23 септември 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  3
  За да се дружам и другарувам :D Да запознавам нови луѓе, и секако, забава и хумор за насабајле уз кафе, пред да влезам во машинеријата.
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lukas_88

  lukas_88 Нов член

  Зачленет на:
  24 октомври 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  За дружење и разменување мислења,живеам во странство подолго време,ме исполнува комуникацијата со луѓе од мојот крај,мојата татковина :) инаку и нов сум на форумот. Поздрав.
   
  На Ѕид на плачот и Stojne им се допаѓа ова.
 7. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Јас на форумов сум исклучиво за да си најдам некој еднаков на моите фетиши. Лол, да се дружам и да си разменуваме мислења кој повише е забеган,кога се работи на тема фетиш. :patos:facepalm2 И плус, за да се исповедувам.(worried) кога ми е тешко.
   
  На lukas_88 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  За обична статистика :)
   
 9. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  А јас па мислев дека си поради пари и бесплатен простор за огласување на законот, ото, Ак за Телема, за твоите блогови...
   
 10. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Тоа го прават други - како ти на пример (мислам за „рекламирање на ОТО, Телема и моите блогови) :)
  Сега кој и да прочитал а не знае ништо од ова што наброја - ќе побара на нет и ќе најде :)
  Ти велам јас , тука сум за статистика...

  П.С. И треба да кажеш што бараш ти тука, не да зборуваш за другите... just saying...
   

Сподели: