1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Едвај чекам да излезе филмот...

Дискусија во форумот 'Филм' започната од MissChievous, 18 февруари 2012.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  http://www.imdb.com/title/tt2473794/

  Пред некој ден била премиера на Господин Тарнер но тоа не е важно бидејќи излегувањето на филмот на торент е она што се брои :)
  Филмот е биографски за Вилијам Тарнер, најдобриот британски сликар евер со неговите спектакуларни игри со боја на платното, експресионист бифор ит воз кул и лик со чудна животна прича, :frantic
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  http://m.imdb.com/title/tt1951265/
  Уште малце :rolleyes:

  Знам дека има на претходната страна ама да си кажам дека и јас го чекам Хобитот да излезе. Ми се здосадија веќе филмови од пред 54 години, сега ќе се префрлам на овие што ги чекам да излезат.
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Со оглед на тоа дека Jurassic Park ми беше еден од омиленте филмови како дете, знам дека Jurassic World ќе биде топ филмче. Премиерата е закажана на 12 јуни 2015.  Се надевам дека во филмов има некоја интересна приказна и дека не е само трчање низ ходници... The Pyramid, премиерата е закажана на 5 декември 2014.  Мислам дека уште еднаш ќе видиме зошто Рис Витерспун заслужува оскар. Wild - премиерата е закажана на 5 декември 2014.  Најмногу би сакала да го гледам поради Еми Росум, но морам да признам, некако и приказната ме привлекува. Comet - премиерата е закажана на 5 декември 2014.

   
  #183 MissChievous, 26 ноември 2014
  Последна промена: 27 април 2015
  На Solstice, BlackTulip и JaMi им се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Oh... my... goooooooooooooood !!! Entourage филмот е готов !!! Конечно !!! Леле леле лелееееееее !!! Е филмов со толкаво нетрпение го очекувам ауууууууууууу !!! Се надевам дека е добар и дека нема да ми ја уништи серијата... уфф, едвај чекам да излезе !!

   
  На BlackTulip му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Aloha, премиерата е закажана на 29 мај 2015. Ммммм Бредли Купер... мммммм... Ептен ми е симпатичен тука. :zelen Башка Бил Муреј, башка Ема Стоун, башка Хаваи.

   
 6. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Suicide Squad (2016) :(

  Уште нема ни саглам трејлер.
  Ама има талентирани луѓе што успеале да доловат како би изгледале глумците во своите улоги.

  Ако не вршат промени, улогите се на Tom Hardy, Will Smith, Margot Robbie, Jared Leto, Jai Courtney и Oprah. :D
  Подмочнувам, а не сум ни некој фан на DC...
   
  На MissChievous и The Tramp им се допаѓа ова.
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Ко фан на Дедпул, едвај го чекам филмот. Кој ќе чека до 2016/17-та. :mad:
  Инаку видеово е како пробна снимка, што ќе ја нема во филмот, ама баш ми се допаѓа како е претставен Дедпул. Лабав, чил гај во ред сут, нон-стоп се зеза, а со мечовите прави крш околу себе.
   
  На Electra му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Knight of Cups, премиерата е закажана на 11 декември 2015. Немам појма за што станува збор во филмов, баш и поради тоа едвај чекам да го изгледам!  Mr. Holmes, премиерата е закажана на 17 јули 2015.  Love & Mercy, премиерата е закажана на 5 јуни 2015.

   
 9. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Супермен против Бетмен


  :frantic
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942

  Требаат ли зборови? :zelen
   

Сподели: