Едвај чекам да излезе филмот...

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
http://www.imdb.com/title/tt2473794/

Пред некој ден била премиера на Господин Тарнер но тоа не е важно бидејќи излегувањето на филмот на торент е она што се брои :)
Филмот е биографски за Вилијам Тарнер, најдобриот британски сликар евер со неговите спектакуларни игри со боја на платното, експресионист бифор ит воз кул и лик со чудна животна прича, :frantic
 
  • Like
Реакции: MissChievous

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
http://m.imdb.com/title/tt1951265/
Уште малце :rolleyes:

Знам дека има на претходната страна ама да си кажам дека и јас го чекам Хобитот да излезе. Ми се здосадија веќе филмови од пред 54 години, сега ќе се префрлам на овие што ги чекам да излезат.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Со оглед на тоа дека Jurassic Park ми беше еден од омиленте филмови како дете, знам дека Jurassic World ќе биде топ филмче. Премиерата е закажана на 12 јуни 2015.


Се надевам дека во филмов има некоја интересна приказна и дека не е само трчање низ ходници... The Pyramid, премиерата е закажана на 5 декември 2014.


Мислам дека уште еднаш ќе видиме зошто Рис Витерспун заслужува оскар. Wild - премиерата е закажана на 5 декември 2014.


Најмногу би сакала да го гледам поради Еми Росум, но морам да признам, некако и приказната ме привлекува. Comet - премиерата е закажана на 5 декември 2014.

 
Последна промена:

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Oh... my... goooooooooooooood !!! Entourage филмот е готов !!! Конечно !!! Леле леле лелееееееее !!! Е филмов со толкаво нетрпение го очекувам ауууууууууууу !!! Се надевам дека е добар и дека нема да ми ја уништи серијата... уфф, едвај чекам да излезе !!

 
  • Like
Реакции: BlackTulip

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Suicide Squad (2016) :(

Уште нема ни саглам трејлер.
Ама има талентирани луѓе што успеале да доловат како би изгледале глумците во своите улоги.
Ако не вршат промени, улогите се на Tom Hardy, Will Smith, Margot Robbie, Jared Leto, Jai Courtney и Oprah. :D
Подмочнувам, а не сум ни некој фан на DC...
 
  • Like
Реакции: MissChievous and The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Ко фан на Дедпул, едвај го чекам филмот. Кој ќе чека до 2016/17-та. :mad:
Инаку видеово е како пробна снимка, што ќе ја нема во филмот, ама баш ми се допаѓа како е претставен Дедпул. Лабав, чил гај во ред сут, нон-стоп се зеза, а со мечовите прави крш околу себе.
 
  • Like
Реакции: Electra

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Knight of Cups, премиерата е закажана на 11 декември 2015. Немам појма за што станува збор во филмов, баш и поради тоа едвај чекам да го изгледам!


Mr. Holmes, премиерата е закажана на 17 јули 2015.


Love & Mercy, премиерата е закажана на 5 јуни 2015.