ЕвроБаскет 2015 (Хрватска, Франција, Летонија, Германија)

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
И тоа е така...
Не ми се гледа кошарка на стрим (освен во ретки прилики)па затоа сум ограничен на тв понудата каде што во моментов аматерската низоземска се држи против клетите грци (кои играат со резерви).
По резултативе, онаа Италија-Шпанија сигурно била јака утакмица, 105-98 значи имало малку промашувања.

Утре Аргентина (inlove) игра со Мехико полуфинале на панамериканското првенство, ќе треба стрим сепак :^)
Одлична утакмица беше таа. Италијанците во последна четвртина погодува од секаде буквално. Во второ полувреме дадоа 63 кошеви мислам. Белинели ги растури со тројки 7/9 погоди, од кои 3 по ред во последната четвртина. И тоа какви луди шутеви беа тоа, од 10 метри, во трчање, во паѓање. А и Шпанците не останаа покуси, и тие растураа ама не доволно.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Глупи Турци, ја имаа победата и на крај Исланѓаниве им бапнаа тројка за продолженија. :rofl

Иначе ова Италијанциве ако не калкулираа прееска јас глава сечам. Намерно изгубија за да бидат трети и да бидат во полесниот дел од втората фаза. Таман и Франзуциве тепаа што значи Италија ќе оди на Израел и после тоа имаат полесна утакмица за влез во полуфинале. А таму можно е повторно да налетаат на Србите. Нормално се ова паѓа во вода ако Исланд победи.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Сепак победија Турциве и им успеа планот на Италијаниве. :zelen

Иначе Французиве уште во првата утакмица одма силен противник. Ама не е битно, не очекувам изненадување.
Вака кога ќе погледнам кои како се паднаа, изгледа ништо чудно да ми се оствари желбата да биде финале Франција - Италија. Шпанија и Франција не можат да се во финале, најверојатно во полуфинале ќе бидат ако Шпанците не кикснат пред тоа со Полска или Грција.

Од другава страна па Италија против Израел има шанси за победа, а после тоа оди на Литванија или Грузија. Тука би требало да им е лесно и после тоа е полуфиналето каде што според мене би требало да се Хрватска или Србија, ама тука оставам простор за изненадување, посебно кај Хрватска - Чешка. А може и ако се паднат Србија - Хрватска и тука Хрвативе да добијат што значи повторно полесен противник за Италија. :zelen
Кога ќе видиш ништо чудно и да стигнат до финале.

Интересно ќе биде некој од овие послабиве да се здиват и да направат изненадување. На пример Финска да ја победи Србија, или Латвија Словенија, а зошто да не и Белгијциве да полудат против Грците. :zelen
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
I predict ! :frantic
Дека Џорџија ќе ги изненади литванците, некако влегоа во филм, кои физиономии се само :D има еден шо личи на испосник од света гора, исушен висок со брада, обелен :rofl

Победникот и финалистот одат директ на олимписки а од трето до седмо одат во олимписки квалификации.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
I predict ! :frantic
Дека Џорџија ќе ги изненади литванците, некако влегоа во филм, кои физиономии се само :D има еден шо личи на испосник од света гора, исушен висок со брада, обелен :rofl

Победникот и финалистот одат директ на олимписки а од трето до седмо одат во олимписки квалификации.
Литванија играше ептен слабо, а групата реално не беше нешто јака ептен. И јас мислам дека Грузијциве ќе победат.
Јас изненадување мислам дека ќе е Чешка против Хрватска, исто шанси имаат и двете репрезентации. Можеби и овие твоиве Белгијци ќе подиват против Грциве. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Литванија играше ептен слабо, а групата реално не беше нешто јака ептен. И јас мислам дека Грузијциве ќе победат.
Јас изненадување мислам дека ќе е Чешка против Хрватска, исто шанси имаат и двете репрезентации. Можеби и овие твоиве Белгијци ќе подиват против Грциве. :)

Чешка е најголемо изненадување до сега, не знам шо екипа се, драматично тепале со Белгија која има исти скор со нив, само што меѓусебни ова она и на крај белгија четврта со 3-2 :^) Клетите грци се намачија против комшиите белгиски, сега е ред да паднат :zelen

Вечер Скола и друштво против Ајон и 20.000+ раја, во групата јадоа 12 разлика од мехико ама ќе видиме...
Канада вс. Доминикана 120-103 и тоа без продолженија :eek:

Инаку 17.Русија 18.Немачка 19.Холандија 20.Украина 21.Македонија 22.Естонија 23.Босна 24.Исланд
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Чешка е најголемо изненадување до сега, не знам шо екипа се, драматично тепале со Белгија која има исти скор со нив, само што меѓусебни ова она и на крај белгија четврта со 3-2 :^) Клетите грци се намачија против комшиите белгиски, сега е ред да паднат :zelen

Вечер Скола и друштво против Ајон и 20.000+ раја, во групата јадоа 12 разлика од мехико ама ќе видиме...
Канада вс. Доминикана 120-103 и тоа без продолженија :eek:
Од колку саат играат Аргентина и Мексико?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
38 поени и 14 скока Ајон (играл во Реал Мадрид а пред тоа бајаги време во НБА) вс. Аргентина во група, хаос, пичке, лудило :kafe
Пошто кошарка почнав да пратам покасно него фудбал некако тоа се поклопи со легендарната генерација на Аргентина предводена од Џинобили, играа ненормална кошарка, сега остареа а нема нова генерација на повидок. Среќа што САД како светски шампиони баталиле учество на првенство пошто и онака се пласирани на ОИ а Бразил како домаќин на ОИ пратил втор состав и испаднал прв круг...

За разлика од фудбалската репрезентација на Аргентина која ми е скроз антипатична...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
38 поени и 14 скока Ајон (играл во Реал Мадрид а пред тоа бајаги време во НБА) вс. Аргентина во група, хаос, пичке, лудило :kafe
Пошто кошарка почнав да пратам покасно него фудбал некако тоа се поклопи со легендарната генерација на Аргентина предводена од Џинобили, играа ненормална кошарка, сега остареа а нема нова генерација на повидок. Среќа што САД како светски шампиони баталиле учество на првенство пошто и онака се пласирани на ОИ а Бразил како домаќин на ОИ пратил втор состав и испаднал прв круг...

За разлика од фудбалската репрезентација на Аргентина која ми е скроз антипатична...
Ајон како да е член на некој од тие картелите. Нема некоја убава игра за око, во Реал скоро и да не добиваше голема минутажа. Играше 3 сезони во НБА и самото тоа што игра повторно во Европа кажува колку се снашол.
Скола е во години веќе, неговото време помина, ланската сезона скоро и да го немаше. Имаше одлична сезона кога Индијана стигнаа до финале и толку, ама добро искусен си е човекот, и во овие години пак е класа над Ајон.
Канаѓаните се добри, млади играчи имаат мислам, сакаат да се покажат и затоа така играат.