1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дрога (општа дискусија)

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од The_Mayor, 24 мај 2012.

 1. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Дрога е ако се предозираш и после пушење имаш мачнина, гадење, анксиозност, параноја. Лек ако ти помага против болка :)
   
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Легендо јас викам дека е лек ,а не дрога ,а ако некој ете по научни некој искази со тоа што содрзела истата ја класифицираат како ОПОЈНА дрога ,знаци е и тоа и тоа ,а јас ја гледам како ЛЕК .
  АЈ СЕГА ПАК ПРАШАЈ МЕ .
   
  На Ѕвездичка му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Ајде кажи пак мн. Битно е твоето мислење ????? Хахаххаха
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  И кокаинот е и лек и дрога. Метадонот чист лек. :cool:
   
 5. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Во канабиноиди меѓу другите спаѓаат и чоколадото, биберот и ехинацеата, не се дроги, не се нелегални и цел свет ги конзумира без никаков проблем.
   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Де баш од каде тоа инфо дека чоколадото е канабиноид?
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 7. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Добро де, на какаото мислев... инфо побарај на нет
   
 8. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Ааа немогуќе..
  Ако какаото е канабиноид, и од него нели се прави чоколада јас со две раце потпишувам дека сум најголем наркоман :D се шалам.

  За какаото ај и некако ќе сфатам пошто ми ствара зависност и когс имам недостаток на шеќер обавезно нешто благо јадам, затоа и влечкам кесички од кафиќите по мене.. Ми се тресе телото и ми се суши устата. Знам : D
  Добро ова има логика, ам за бибер никад ни на крај памет..
  Све је могуче, свите сме дрогаши...
   
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  фун фацт, метадонот бил измислен од нацистите, ненормално вредна раја ццц само 12 години биле на власт а триста проекти имале...(party)

  И шеќерот е дрога со сите симптоми на зависност ама е премногу важен за икономијата за да биде нелегален (party)
   
  На ●Untouchable°, Mnogo Bitno и existence им се допаѓа ова.
 10. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Баш вчера нешто се почна дискусија на ова прашање, а мене ме интересира само едно зошто кога за некое богато дете или таканаречено 'од повисоките кругови' се зборува дека шмрка или зема, го нарекуваме само богаташче а не и наркос, наркоман претставува само некој што се пука во вена а не е од високите кругови? Не ми е јасно стварно (think)
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: