Дрога (општа дискусија)

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Легендо јас викам дека е лек ,а не дрога ,а ако некој ете по научни некој искази со тоа што содрзела истата ја класифицираат како ОПОЈНА дрога ,знаци е и тоа и тоа ,а јас ја гледам како ЛЕК .
АЈ СЕГА ПАК ПРАШАЈ МЕ .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Легендо јас викам дека е лек ,а не дрога ,а ако некој ете по научни некој искази со тоа што содрзела истата ја класифицираат како ОПОЈНА дрога ,знаци е и тоа и тоа ,а јас ја гледам како ЛЕК .
АЈ СЕГА ПАК ПРАШАЈ МЕ .
Ајде кажи пак мн. Битно е твоето мислење ????? Хахаххаха
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Ти не си фармацевт па да даваш толкувања. Секое растение е класифицирано во фармација врз база на компонентите што ги содржи. Марихуаната спаѓа во канабиноиди за твоја информација според класификацијата ;)
Во канабиноиди меѓу другите спаѓаат и чоколадото, биберот и ехинацеата, не се дроги, не се нелегални и цел свет ги конзумира без никаков проблем.
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Добро де, на какаото мислев... инфо побарај на нет
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Ааа немогуќе..
Ако какаото е канабиноид, и од него нели се прави чоколада јас со две раце потпишувам дека сум најголем наркоман :D се шалам.

За какаото ај и некако ќе сфатам пошто ми ствара зависност и когс имам недостаток на шеќер обавезно нешто благо јадам, затоа и влечкам кесички од кафиќите по мене.. Ми се тресе телото и ми се суши устата. Знам : D
Добро ова има логика, ам за бибер никад ни на крај памет..
Све је могуче, свите сме дрогаши...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
И кокаинот е и лек и дрога. Метадонот чист лек. :cool:

фун фацт, метадонот бил измислен од нацистите, ненормално вредна раја ццц само 12 години биле на власт а триста проекти имале...(party)

Ааа немогуќе..
Ако какаото е канабиноид, и од него нели се прави чоколада јас со две раце потпишувам дека сум најголем наркоман :D се шалам.

За какаото ај и некако ќе сфатам пошто ми ствара зависност и когс имам недостаток на шеќер обавезно нешто благо јадам, затоа и влечкам кесички од кафиќите по мене.. Ми се тресе телото и ми се суши устата. Знам : D
Добро ова има логика, ам за бибер никад ни на крај памет..
Све је могуче, свите сме дрогаши...

И шеќерот е дрога со сите симптоми на зависност ама е премногу важен за икономијата за да биде нелегален (party)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Баш вчера нешто се почна дискусија на ова прашање, а мене ме интересира само едно зошто кога за некое богато дете или таканаречено 'од повисоките кругови' се зборува дека шмрка или зема, го нарекуваме само богаташче а не и наркос, наркоман претставува само некој што се пука во вена а не е од високите кругови? Не ми е јасно стварно (think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno