Депилирани машки

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
803
693
Во граници на нормала, да. Инаку нозе, раце.. НИКАКО. Леле, колку гадно ми изгледа!
Абе, машко си или што? :D
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum and 048

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
овде се зборува за тие педери?
Метросексуалноста е релативно нов феномен кај мажите кој зема се поголем замав и станува дел од нашето секојдневие. Некогашните мажествени (читај влакнести) мажи денес ги заменија, или се повеќе ги заменуваат, овие другите – метросексуалците.Маникир, депилација и други, некогаш само женски работи, денес станаа унисекс третмани кои мажите уживаат да ги практикуваат.

Со еден збор- среден дечко ,без оглед на сексуалната ориентација ;)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
чоек...ја треба да одам на то третмано...за брадава...секоја недела се сечам со ова жилетиве маме му онак****
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
352
405
363
Skopje
Значи ако се депилира е п***р -.- глупост
Несакам машки што претеруваат на пример нозете или рацете да ги депилираат стварно глупо изгледа
 

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Па сум за депилација на градите ако влакнестоста е преголема.Депилација на нозете и рацете мислам е премногу за машко.Сепак ако се депилира машко не мора да значи да е п***р,тоа значи дека си внимава на својата хигиена.Но се разбира да не се премногу па занесе во тоа негово внимание.;)
 

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
30
Чајџилница
јас се депилирам на нозе и топ е а гради не пипам бидејки имам многу малце и така ебачки изгледа
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Мнозинството вели дека не сака депилирани машки, ама сепак многу од истите тие воздивнуваат пред депилираните тела на холивудските ѕвезди..;)

Сакам момци кои се грижат за својот изглед, а таа грижа вклучува и депилација. Секаде каде што е потребна.
Гради, раце, нозе, веѓи, брада...а за пазуви и интимни делови се подразбира.
Пожелно е да биде среден секаде, и покрај шампон, сапун и дезедоранс да знае малку повеќе и да води поголема грижа за изгледот или модерно кажано да биде метросексуалец.
Ако е машко не значи дека треба да дозволи шуми и прашуми да растат по него.
Природа е тоа, да, ама кога можат да бараат девојките да бидат средени треба да бидат спремни да возвратат на ист начин.