1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Депилирани машки

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Mila Kunis, 23 април 2012.

 1. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103

  Го делам истото мислење со тебе ;)
   
  На Prashina и iva89 им се допаѓа ова.
 2. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Во граници на нормала, да. Инаку нозе, раце.. НИКАКО. Леле, колку гадно ми изгледа!
  Абе, машко си или што? :D
   
  На Bum-Bum и 048 им се допаѓа ова.
 3. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  овде се зборува за тие педери?
   
 4. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Метросексуалноста е релативно нов феномен кај мажите кој зема се поголем замав и станува дел од нашето секојдневие. Некогашните мажествени (читај влакнести) мажи денес ги заменија, или се повеќе ги заменуваат, овие другите – метросексуалците.Маникир, депилација и други, некогаш само женски работи, денес станаа унисекс третмани кои мажите уживаат да ги практикуваат.

  Со еден збор- среден дечко ,без оглед на сексуалната ориентација ;)
   
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  чоек...ја треба да одам на то третмано...за брадава...секоја недела се сечам со ова жилетиве маме му онак****
   
 6. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Значи ако се депилира е п***р -.- глупост
  Несакам машки што претеруваат на пример нозете или рацете да ги депилираат стварно глупо изгледа
   
 7. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  може да си го издепилира :cenzura
  и градите е океј...
  ама веќе нозете и рацете....ту мач фор ми (nod)
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mila mila

  mila mila Истакнат Член

  Зачленет на:
  31 март 2012
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  154
  Па сум за депилација на градите ако влакнестоста е преголема.Депилација на нозете и рацете мислам е премногу за машко.Сепак ако се депилира машко не мора да значи да е п***р,тоа значи дека си внимава на својата хигиена.Но се разбира да не се премногу па занесе во тоа негово внимание.;)
   
 9. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  јас се депилирам на нозе и топ е а гради не пипам бидејки имам многу малце и така ебачки изгледа
   
 10. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Мнозинството вели дека не сака депилирани машки, ама сепак многу од истите тие воздивнуваат пред депилираните тела на холивудските ѕвезди..;)

  Сакам момци кои се грижат за својот изглед, а таа грижа вклучува и депилација. Секаде каде што е потребна.
  Гради, раце, нозе, веѓи, брада...а за пазуви и интимни делови се подразбира.
  Пожелно е да биде среден секаде, и покрај шампон, сапун и дезедоранс да знае малку повеќе и да води поголема грижа за изгледот или модерно кажано да биде метросексуалец.
  Ако е машко не значи дека треба да дозволи шуми и прашуми да растат по него.
  Природа е тоа, да, ама кога можат да бараат девојките да бидат средени треба да бидат спремни да возвратат на ист начин.
   

Сподели: