1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Депилирани машки

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Mila Kunis, 23 април 2012.

 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Како што се ближи новиот милениум некогашната оштра граница помеѓу машките и девојките опасно се намали, па поради тоа некој од модната индустрија го измисли зборот, по малку и озлогласен, метросексуалец("урбано машко од било која сексуална ориентација, кој има јак осет за естетика и троши огромен дел од своето време и своите пари на својот изглед").
  Козметичките салони во државата веќе на редовна база се занимаваат освен со женски и со машки козметики, нудат секаква депилација на мажи и им овозможуваат на луѓето да го подобрат своето его, или да практикуваат подобра хигиена.
  На форумите на кои се зборува за машка хигиена мислењата се најразлични, од крајности дека оние со влакнести тела се заостанати личности од ерата на неанерталците, до тоа дека депилираните мажи се хомосексуалци кои сакаат да бидат мазни за да личат на девојки и да бидат поубави за своите дечковци.
  Има девојки на кои не им смета нивното машко да биде природно, се разбира доколку тој има слушнато за сапун, шампон и дезодоранс, но има и девојки кои ќе се загрозат од самата помисла на истото и не би замислиле да бидат во физички контакт без партнерот да биде целосно мазен.

  Која е вистинската средина?
  За девојките,каков е вашиот вкус,сакате момци со мазни гради,нозе,раце,насекаде или сакате влакнести мажиња? :D
  За момците, водите ли сметка за вашиот изглед, се депилирате или не сте од тој тип на момци?
   
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  За депилација - не. Дегутантно ми е ако се работи за вадење на телесни влакна. За лице - освен брада веѓи кубење (освен ако не се у меѓусебна врска) исто ми е смешно. Сеа општо за хигиена, мора минимум секојдневен туш со стик. За другото не е толку задолжително. Инаку да. Водам сметка за брич. Друго, не. Освен хигиенски навики.
   
  На Prashina и Aquarius им се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  ја никад, друи што сакаф нек си праиф : )
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Да е жив Ленон, сигурно ќе беше веќе полуден од луѓето.
  Какви депилации бре, какви бакрачи. Никогаш не би се депилирал.
   
 5. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Увек!
  Посебно во комбинација со недепилирана џемцка што држи суџук брк, екстра пар ќе се.
  Ако има веџа едињача, тогаш простено му е ако меѓупросторот го тргне со лентичка.
  Ама да легне да го депилираат...петел еден.
  Кај мојата козметичарка врие од такви мажиња. Еднаш еден ќе се степаше на незакажано да му издепилира груда, и во чекална пред 4-5 жени мораа да го депилираат. Вол.
   
  На The Tramp, Гонзо и Saladin им се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Веројатно бил некој „биди болдер“ со јака машка груда, фризура јебо факич и мачо став.
   
  На 048 и Electra им се допаѓа ова.
 7. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Не се депилирам , ама затоа правам други женски работи:zelen
   
 8. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Реално ги оправдувам тие што се апла влакнести, па се средуваат, ама за останатите не гледам потреба.
  Машко си е машко :)
   
  На The Tramp и 048 им се допаѓа ова.
 9. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Се освен нозе ;) па и раце освен ако не е претерано влакнест :p Се остало си е океј и нема зашто да не се издепилира :D
   
 10. iva89

  iva89 Полноправен Член

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  75
  Не сакам депилирани машки, особено коа ке видам некој летоска со мазни нозе па уште му светат на сонце :rofl ми се гади
   
  На Luckky, 048, Marrie и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели: