1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Денес ме насмеа...

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Proton, 12 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
 3. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
   
  На antonio, Scars и Kitty им се допаѓа ова.
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  [​IMG]
   
  На Roxelana, Luckky, Bibi@ и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  самиот себе се насмеав.
  Сум завикал на Лејдито сите родени се раѓаме. (facepalm)
   
  На Lady*, Gemini и antonio им се допаѓа ова.
 6. antonio

  antonio Like-Maniac

  Зачленет на:
  29 август 2013
  Мислења:
  814
  Допаѓања:
  1,111
  xaxaxaxaxaxaxa lud rusin :D :)

  xaxaxaxaxaxaxa da vidime dali nekoj ke stisne na tasterot :D
   
  На Scars му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  најдобриот одговор! :patos:patos:patos

  [​IMG]
   
  На JaMi, Scars, 4FUN и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  У Куманово, у некој кафиќ приоѓа дечко на некоју девојку:
  - Здраво, МАЧЕ!
  - Не сам ти ја маче!
  - Е па извини, ама СРЦЕ с’с МУСТАЌЕ још не сам видеја!! :zelen
   
  На MademoiselleD, Roxelana, Lady* и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Другар ми
  Вика глеј гу овај мачка какф опаш има, како да е праена од невестуљку и мачку
   
  На JaMi, Gemini, The Tramp и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Муабет со едно другарче денес.
  Тој: леее човече да видиш се скапав од берење јаболка, више не знам што да им правам, и за шира ми се премногу.
  Јас: Здравје и следната година така да ти се окоти дрвото.
   
  На Roxelana, JaMi и antonio им се допаѓа ова.

Сподели: