1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Денес ме насмеа...

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Proton, 12 февруари 2012.

 1. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Не сум јаден,само на два бурека сум од сабајле
  :rofl
   
  На Roxelana, Badgirl, Smiley_1996 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
 3. warr

  warr Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  215
  - Стануј, ти ѕвони алармот!
  - Кажи му спием. Ќе му ѕвонам ја после.
   
  На antonio и The Tramp им се допаѓа ова.
 4. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Дечкото гробар: Maче кај си ?
  Девојката: Еве дома
  Гробаров: Ај ке дојдам ке те соберам да шетаме негде
  Девојката: Па нели колата ти е на мајстор?
  Гробаров: Па ке идеме со оваа од работа што ми е...
  Девојката: Аууууууууууу не се возам ја у таа кола
  Гробаров: МОРИ ГЛУПАЧО ЛУЃЕ УМИРААТ ДА СЕ ВОЗАТ У ТАА КОЛА ТИ НЕЈКЕШ !
   
  На Roxelana, toby2 и antonio им се допаѓа ова.
 5. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  [​IMG]:patos:patos
   
  На Roxelana, BlackTulip и antonio им се допаѓа ова.
 6. antonio

  antonio Like-Maniac

  Зачленет на:
  29 август 2013
  Мислења:
  814
  Допаѓања:
  1,111
 7. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
   
  На antonio и Kitty им се допаѓа ова.
 8. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  [​IMG]
   
  На Roxelana и antonio им се допаѓа ова.
 9. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  Danas je nacionalni dan zivotinja. Odvojite par sekundi i sjetite se bivsih.
   
  На Roxelana, antonio и Photographer им се допаѓа ова.
 10. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Ќерката на Џемс Бонд го прашува дали смее да испадне со другарки. Овој и вика:
  може, не може.
   
  На Roxelana, Bibi@ и antonio им се допаѓа ова.

Сподели: