Денес ме насмеа...

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Дечкото гробар: Maче кај си ?
Девојката: Еве дома
Гробаров: Ај ке дојдам ке те соберам да шетаме негде
Девојката: Па нели колата ти е на мајстор?
Гробаров: Па ке идеме со оваа од работа што ми е...
Девојката: Аууууууууууу не се возам ја у таа кола
Гробаров: МОРИ ГЛУПАЧО ЛУЃЕ УМИРААТ ДА СЕ ВОЗАТ У ТАА КОЛА ТИ НЕЈКЕШ !
 
  • Like
Реакции: Roxelana, toby2 and antonio