1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Денес ме насмеа...

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Proton, 12 февруари 2012.

 1. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Постирајте вицеви, случки, сè она што е опфатено од насловот :)

  Мујо и Фата во Лондон. Влегуваат во такси.
  Возачот прашува:
  “Where are you coming from?”
  Мујо вели: “From Bosna!”
  Фата: “Што прашува?”
  Мујо: “Праша од каде сме и јас му реков од Босна.”
  Возачот: “Which town?”
  Мујо: “Сараево.”
  Фата: “Што прашува?”
  Мујо: “Прашува од кој град сме, а јас му реков Сараево.”
  Возачот: “I had the worst sex in Sarajevo!”
  Фата: “Што прашува?”
  Мујо: “Маа рече дека те познава да ти е*** матер!”
   
  На beautifull liar, VaneStoilov, 84 sk_Y ^_- и уште 16 други им се допаѓа ова.
 2. iskra

  iskra Староседелец

  Зачленет на:
  21 октомври 2011
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  300
  Отишла плавуша со исчукана кола во сервис на пеглање.
  Сервисерот решил да се пошегува, па и рекол: - Не ти треба пеглање, само ти дувај во ауспухот, самата ќе се исправи.
  Се вратила плавушата дома и почнала да дува, ама ништо не се случило.
  Поминала друга плавуша и ја прашала: - Што правиш, ма?
  Објаснила оваа што прави, а другата со смеење искоментирала:
  - Па, како ќе се исправат дупките, си ги оставила прозорците отворени

  Селанец продава петел на пазар.
  Доаѓа купувач:
  - Леле колку убав петел! Им се качува ли на кокошките?
  - Да да, им се качува! И не само на кокошките, и на гуските, патките, козите... Еднаш дури и на кучето му се качи!
  - Тогаш зошто го продаваш?
  - Од вчера нешто чудно ме гледа...
   
  На Nikola Ilievski, ●Untouchable°, beautifull liar и уште 12 други им се допаѓа ова.
 3. efederer

  efederer Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  2 октомври 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  256
  Влегува Цветко во ресторан и седнува на една слободна маса. Доаѓа келнерот, го прашува што сака, а Цветко му вика:
  - Го сакам тоа што го јаде оној господин.
  По неколку минути се враќа келнерот со модринка на едното око и вели:
  - Жалам, не го дава.

   
  На beautifull liar, David Jovanov, kizzo и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. iskra

  iskra Староседелец

  Зачленет на:
  21 октомври 2011
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  300
  Таа ми рече дека сум она нешто без кое цвеќето не може да живее.
  Подоцна разбрав дека тоа е ...ѓубре.

  Трајче и Трпе отишле на патување со брод.
  Трајче вели:
  -Трпе, знаеш ли дека кога патуваш со брод може да те фати морска болест? Освен тоа, на бродот има еден куп жени. Затоа трк до аптеката и купи апчиња против повраќање и кондоми. Се враќа Трпе со едно пакување апчиња и едно пакување кондоми. Трајче намуртено го гледа и му вели:
  -Трпе ти да не си болен? Знаеш ли колку трае едно патување со брод? Оди земај уште! Трпе се враќа со две пакувања од двете. Трајче пак му се лути:
  -Трпе! Патувањето ќе трае цел месец бе, ќе има и да се луламе и да повраќаме, а жени, жени… Оди купи уште!
  Трпе се враќа во аптеката и и вели на аптекарката:
  -Дајте ми еден пакет апчиња против повраќање и еден пакет кондоми!
  Аптекарката му одговара:
  -Абе момчиња, ако толку ви се повраќа од неа, зошто продолжувате да ја дупите?
   
  На VaneStoilov, kizzo, Dee Dee и уште 5 други им се допаѓа ова.
 5. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  425393_295726910490857_100001606515339_850036_716569285_n.jpg
   
  На Nikola Ilievski, gabi96, VaneStoilov и уште 23 други им се допаѓа ова.
 6. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  На Alley3112 и Dee Dee им се допаѓа ова.
 7. Cristian

  Cristian Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  6
  Таа: - Денес ги испратив децата кај мајка ми. Цел ден дома бев сама, се истуширав, се средив сегде,како девојка од 18 години, мазна и нежна. Облеков тенок, проѕирен и секси корсет, проѕирни стреч гаќички со нежна чипка на краевите, облеков црна свилена наметка и ставив црна маска на очите.Пуштив добра музика, и се потпрев на ѕидот онака провокативно застаната со секси поглед во очите, во кој само се гледа ''дојди и земи ме''.
  И така го чекам маж ми од работа секој момент да се врати и пријатно да го изненадам. Тој влегува и се врти накај мене и ми вика: - Што има за ручек, Бетмен? :D
   
  На kizzo, 84 sk_Y ^_-, Dee Dee и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
 9. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Шо ќе нечуеш, шо ќе невидиш. :rofl
  За едно просечно домаќинство колку вагини се потребни? (happy)
   
  На kizzo, Dee Dee и taco78s им се допаѓа ова.
 10. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  е тоа прашај ги тие научниците
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: