1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Деловна облека М/Ж

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од JaMi, 19 февруари 2013.

 1. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Мојата тема за која често сум добивал критики... критики во стилот „што се измачуваш вака, облечи фармерки и блузиче“ од фаци кои работат во конфекција или продавачи...
  Мислам дека за да оставиш впечаток на квалитетна личност од млад треба посебно да се потрудиш со изгледот.
  Пантолони испеглани со раб, еднобојна кошула најобична (може и со некои дискретни пругички) па дури и срукирана по потреба, најобични машки чевли во темна боја, исчеткани суредени, ни една прашинка да нема на нив, колан на пантолоните....
  Нормално, во лето е неподнослива опрема сета оваа на сликава.. тогаш ќе се обидеш да ги задржиш пантолоните, чевлите, кошулата...
  Работата ми зависи од тоа колку ќе ги придобијам луѓето со првата средба... не смее да има промаршај;)
  [​IMG]
   
 2. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Јас веќе незнам шо да облечам за на работа...
   
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Предлог за мажи (бизнисмени) :giggle
  [​IMG]
   
  На violetmoon и diva orhideja им се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Прекрасна комбинација
  [​IMG]
   
  На Lena и Luckky им се допаѓа ова.

Сподели: