Деловна облека М/Ж

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
27
домче
Мојата тема за која често сум добивал критики... критики во стилот „што се измачуваш вака, облечи фармерки и блузиче“ од фаци кои работат во конфекција или продавачи...
Мислам дека за да оставиш впечаток на квалитетна личност од млад треба посебно да се потрудиш со изгледот.
Пантолони испеглани со раб, еднобојна кошула најобична (може и со некои дискретни пругички) па дури и срукирана по потреба, најобични машки чевли во темна боја, исчеткани суредени, ни една прашинка да нема на нив, колан на пантолоните....
Нормално, во лето е неподнослива опрема сета оваа на сликава.. тогаш ќе се обидеш да ги задржиш пантолоните, чевлите, кошулата...
Работата ми зависи од тоа колку ќе ги придобијам луѓето со првата средба... не смее да има промаршај;)
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
212
134
653
А што работите или што би работеле ако вака се облекувате?
Јас не работам моментално . Инаку , сопствен бизнис ( книговодство , адвокат , стоматолог , гинеколог , транспорт и шпедиција .. ) изборот е огромен :) . Секако , фризерка , шминкерка , или продавачка во маркет не може секојдневно да носи високи потпетици , самата природа на работното место бара рамни чевли и поедноставна облека . Меѓутоа , има и деловни жени , а мислам и за тоа беше муабетот кога ги прикачив фотографиите .

Јас би работела по струка на пример , техничар за патен сообраќај или транспорт и шпедиција . Логистика ми спаѓа во струката исто .
 
Последна промена: